Skip to Content

Blogy

RK a pôstne obdobie 2015

Milí priatelia,

máme znovu pôstne obdobie predo dvermi. Polpolcová streda je o týždeň 18.2.2015, kedy začína pôstne obdobie, a vychádza to celkom pekne, pretože na druhý deň, vo štvrtok je mesiac v nove. Zároveň slnko vstupuje do znamenia rýb. Dúfam, že nám stránka bude fungovať a noví záujemcovia sa budú môcť prihlásiť a pridávať svoje komentáre.

Ak by bol problém, napíšte mi na mail viktor.kisan@gmail.com, upovedomím potom administrátora stránok, pána Pavlíka na prípadné problémy s prihlasovaním a podobne.

Popolcová streda - pôstiť sa treba

Každý rok v pôstnom období sme sa mnohí pustili do ryžovej kúry. Prinieslo nám to nové skúsenosti a zážitky, poznanie seba, svojich limitov a vnútorných prekážok. Kto nepodľahol negatívnym tendenciám mysle a vydržal sledovať túto očistnú kúru určite neľutoval. Všetko potrebné sa dozvieme v podrobnom návode a stovkách komentárov počas mnohých rokov, ktoré sa nachádzajú za návodom.

Koloidné striebro - skúsenosti dlhoročného používateľa

Chcem sa podeliť o svoje skúsenosti s používaním KS (koloidného striebra), možno to niekomu pomôže.
Mam 35 rokov a od malička som býval 2-4 krát ročne chorý. Január hnisavá angína, horúčky do 40 stupňov. Marec tridsať osem šesť, nejaká viróza, dva-tri týždne maród. Jeseň - hnisavá angína, 39 horúčky. Toto bez výnimky každý rok, celý život. V robote si už podľa mojich PN vedeli otáčať kalendáre a v škole od základky som mával 120+ vymeškaných hodín každý pol rok.
Na toto som vybral asi všetky druhy patentovaných AB (antibiotík), ktoré na trh za posledných tridsať rokov prišli. Postupne som si vytváral rezistencie a často krát som po vypuknutí choroby a vybratí antibiotík prišiel k lekárke po druhé, tretie, štvrté, kým konečne zabrali.

Glutamáty

Prvé správy o škodlivosti glutamátov, zvyrazňovačov chuti sa začali objavovať  so zaznamenaním tzv. syndrómu čínskej reštaurácie. Išlo o zdravotné ťažkosti ako sčervenanie, návaly tepla, tlak v hlave, bolesti na hrudi, bolesti žalúdka, hnačky.

začiatok RK

Kedy začínate tento rok predvianočnú RK? Keď tak pozerám do kalendára, tak 3. alebo 10.11. by bolo najlepšie podľa lunárnych fáz. Vlastne je to len taká otázka do fóra, aby som nemala pocit, že začínam sama :-) Má niekto naplánovanú kúru?

Aký je správny spôsob jedenia ovocia?

Znamená to nejesť ovocie po jedle!

Ovocie by sa malo jesť na prázdny žalúdok.

Ak tak jete ovocie, bude to hrať hlavnú rolu pri detoxikácii, dodávajúcu vám veľkú dávku energie na chudnutie a iné životné aktivity. Ovocie je veľmi dôležité jedlo.

Povedzme že zjete dva krajce chleba a potom plátok ovocia. Ovocie je pripravené ísť rovno cez žalúdok do čreva, ale je mu v tom zabránené.

V. fáze - dotaz

dobrý večer Viktore,
mám ještě jeden dotaz, resp. hned dva: od zítřka přecházím do V. fáze - přechod na normální stravu. Píšete, že v této fázi se ještě nemají používat mléčné výrobky, ale v receptech k této fázi je ovesná kaše (syrová) - s jogurtem nebo tvarohem. Mohu jí tedy už v V. fázi snídat? A ještě dotaz k ovoci - má se jíst samostatně, ale do kaše se může přidat sušené ovoce a nastrouhané čerstvé jablko? Děkuji za odpověď :-)
Katrinka

Zázračný nápoj z cvikly, mrkvy a jabĺk

Tento zázračný nápoj existoval již před mnoha lety, kdysi ho přírodní léčitelé v Číně doporučovali nemocným. Jistý pan Seto dokázal, že nápoj funguje tím, že se sám vyléčil ze své nemoci, z rakoviny plic. Pan Seto tvrdí, že nápoj mu doporučoval jeden slavný čínský herbolog. Pil ho tři měsíce a jeho zdraví se obdivuhodně zlepšilo, proto se rozhodl tento zázrak zdravé výživy zveřejnit.

Bobkový list na očistu

OČISTA OD SOLI Pomocou bobkového listu

„Jeho podstata je horká a suchá. Má schopnosť rozpúšťať a drobiť. Rozpúšta kameň a pomáha pri všetkých nemociach močového mechúra. Pomáhá pri trombóze pečene a rozpúšta zatvrdliny sleziny“. Rozháňa odtoky. Pre najrôznejšie jedy pôsobí ako protijed. Pomáhá pri bolestiach v kostiach, krížoch a pri bolestiach sedacieho nervu.

List od Gerda

6.10.2012 sa v Ryžovej kúre objavil komentár s otázkou anonyma:

Nezhubny nador na pankrease

Dobry den, chcem sa opytat ci sa da vyliecit RK an nezh nador pankreasu bez nutnosti operacie. Dakujem

Ako nám škodia paraziti

Autor Irma Dátum 2. August 2012 (zdroj: linka)

Koloidné striebro

Na Slovenskom trhu sa predávajú nové generátory na výrobu koloidného striebra s označením GKS906 a GKS505. Ich veľkou výhodou je, že majú zabudovanu magnetickú miešačku. Takúto miešačku doteraz žiaden generátor na výrobu koloidného striebra nemá. Preto výrobcovia generátorov nutnosť miešať destilovanú vodu počas výroby koloidu radšej nespomínali.

Koloidné striebro a borelióza

Borelióza je chronické bakteriálne ochorenie prenášané okrem iného aj kliešťom. Na základe infekcie pôvodcu rôznych druhov borélie.

Inšpirácia k živej strave

Dr. Norman W. Walker bol jeden z najvýznamnejších lekárov zaoberajúcich sa zdravím a výskumom výživy v USA. Jeho knihy boli vzorom mnohým lekárom, vedcom a autorom. Svoju poslednú knihu napísal vo svojich 113 rokoch. Až do svojej smrti v roku 1984 bol nesmierne činný. Dožil sa 118 rokov.

Helicobacter pylori a koloidné striebro

Heicibactetr pylori je dosť častý zdravotný problém postihujúci žalúdok a dvanástorník. Jedná sa o špirálovitú baktériu, ktorá sa usídli na sliznici žalúdku a spôsobuje zápaly, čo môže viesť až k žalúdočným vredom a rakovine žalúdka. Mnohí pacienti vybrali odporúčanú trojkombináciu antibiotík, no častokrát sa k nejakému významnejšiemu výsledku nedopracovali, a stále pociťujú určitý diskomfort.

Nový generátor koloidného striebra

Na česko - slovenskom trhu sa objavil nový prístroj na výrobu koloidného striebra SilverMEDIC.

Jedná sa o výsledok dlhoročnej, namáhavej práce nadšencov - výskumníkov z Moravy, so spoluprácou klinického lekára a zubára.

Prístroj je riadený mikroprocesorom za pomoci zložitého programu a pri výrobe a jej zahájení zohľadňuje stovky súvzťažností. Dokonca ráta aj s vlastnou rezonanciou vody, aby ju neznásilňoval, ale s ňou pri výrobe, čo najkvalitnejšieho koloidného striebra, spolupracoval.

Bio pekáreň

 v Dunajskej Lužnej je malá pekáreň s vlastným kamenným mlynom, zameraná na ručnú výrobu zo surovín vyprodukovaných v ekologickom poľnohospodárstve.

Špecializujeme sa na tradičnú výrobu kváskových celozrnných chlebov z obilnín všeobecne známych, ale aj prastarých, ako sú špalda a kamut.

Poznámka

K stránke EUTROFIA ma viaže osobné stretnutie a vypočutie sérií prednášok Prof.Ing.Dušana Zachara DrSc., ktorý prakticky celú našu rodinu priviedol k záujmu o zdravú výživu a k úplne novej filozofii života. Pravdaže okrem tejto stránky "eutrofia" ja i naše deti objavujú ďalšie linky na internete, počnúc touto filozofiou zdravej výživy, až po problematické pôsobenie niektorých farmafiriem (viď Virapen a ďalší ...). Žiaľ viac stránok objavujeme na CZ stránkach.Preto ma príjemne prekvapila stránka mare.remare.sk ( pozor nie je to reklama !!!) možno som túto stránku objavil neskoro.

Neotame "E 961" - namiesto Aspartamu

Kontroverzne známa americká firma Monsanto, ktorá sa snaží agresívne ovládnuť svetovú produkciu potravín pomocou zavádzania jej geneticky manipulovaných semien, vyrobila novú chemikáliu Neotame ako sladidlo, miesto Aspartamu, s rovnakými neurotixickými vlastnosťami. FDA, americká Agentúra pre kontrolu potravín a liekov, jej to bez problémov schválila s tým, že to nemusí byť dokonca ani udávané na potravinových výrobkoch a čo je zarážajúce, ani nie na organických, teda bio potravinách! Ale my sa netešme, Neotame v Európe tiež už schválila EFSA (European Food Safety Agency, európska agentúra pre bezpečnosť potravín) a pridelila mu číslo E 961.

Voda, osud sveta

Inšpirujúci a prekvapujúci ruský dokument "Voda" o málo známych a mnohých ešte neznámych stránkach vody. Vedci hovoria, že vlastne o vode stále nevedia takmer nič a pristupujú k nej s pokorou. Od vody závisí náš život nielen z čisto materialistického hľadiska. Voda má pamäť a reaguje na hudbu, naše emócie, myšlienky a slová a tak nás môže ovplyvňovať nečakaným spôsobom ako pozitívnym, tak aj negatívnym. Je to asi silný impulz pre tých, ktorí sa na svet dívajú len materialistickými okuliarmi.
Syndikovať obsah