List od Gerda

6.10.2012 sa v Ryžovej kúre objavil komentár s otázkou anonyma:

Nezhubny nador na pankrease

Dobry den, chcem sa opytat ci sa da vyliecit RK an nezh nador pankreasu bez nutnosti operacie. Dakujem

                                              – – – – – – – – –

–keďže viem, že šéf firmy Naturgarten v Rakúsku, Gerd Pierer, (u ktorého som koncom 80. a zač. 90. rokov nejakú dobu v sklade pracoval) sám mal vážne zdravotné problémy a vyliečil sa pomocou RK, obrátil som sa na neho o krátku radu k tomuto problému. Neuvedomil som si, že on by si vlastne mohol myslieť, že sám sa potýkam s týmto problém a prekvapil ma, ako zoširoka a múdro mi na celú vec odpovedal. Pritom času veľa nemá, pretože firmu stále vedie a aj napriek svojmu veku 75 r. je stále plný sily a mladistvého elánu.

Keďže si myslím, že by jeho názory mohli byť zaujímavé a prínosné pre mnohých návštevníkov tejto stránky, preložil som jeho mail a uverejňujem ho tu, samozrejme s jeho súhlasom.

Takže to by mohol byť pre nás taký novoročný darček, pretože s Ryžovou kúrou som sa zoznámil práve v Naturgartene.

S pozdravom a prianím veľa úspechov v roku 2013 a veľa zdravia

Viktor

 

 

Hallo, Gerd,                                                              7.10.2012

Ako sa máš a ako sa darí v Naturgarten?

Ja sa mám dobre. Človek musí stále o svoje zdravie bojovať.

Chcel by som sa Ťa opýtať, či možno vyliečiť nezhubný nádor pankreasu ryžovou kúrou ?

Myslím, že Ty si si tiež niečo také vyliečil makrobiotikou.

Vďaka za odpoveď

Francesco

 

                                                                                                                                                                                                     9.10.2012

Najdôležitejšie, Francesco, nie je Makrobiotika a ani ryžová kúra, ale že vieš, že všetky choroby pochádzajú len z toho, že Ti chýbajú prírodné výživné látky.

Asi vieš, že naše telá každú sekundu vytvárajú 50.000 nových buniek a zároveň každú sekundu musia vylúčiť 50.000 opotrebovaných, starých a chorých buniek.

Jedna zo susedných buniek vylúčenej bunky sa rozdelí a nová bunka nastúpi na miesto odstránenej bunky.

Najdôležitejšie v okamihu bunkového delenia je, aby nové bunky mali k dispozícii všetky živiny, ktoré potrebujú. Mozgové bunky potrebujú viac fosforu, svalové bunky viac bielkovín, kostné bunky viac vápnika, atď. Každá skupina buniek má svoje vlastné požiadavky, takže my skutočne potrebujeme všetky živiny ktoré existujú.

A čo naozaj tvojmu telu chýba to neviem, ale ty to vieš, ak nie vedome, tak podvedome. Našou úlohou je, prostredníctvom jedla dostať všetky tieto živiny do tela. Často sú potrebné len miligramy za deň, ale ak tieto nie sú počas dlhšieho času bunkám k dispozícii, výsledkom je choroba alebo oslabenie.

Obzvlášť žalúdok musí byť vždy udržiavaný v dobrej kondícii, nesmie byť nikdy prekyslený. Tu pomôžu slivočky umeboši a kuzu. Pankreas je previazaný so žalúdkom a s pečeňou. Pankreas je veľmi citlivý na zlý cukor a na príliš veľa cukru. Najzávažnejšie chyby robíme dvoma spôsobmi, ktoré vždy spôsobujú pankreasu problémy:

  1. Príliš veľa ovocia v dobe po 17,00 hodine. Vtedy ovocie kvasí, kvasenie vytvára alkohol, alkohol sa mení na cukor a cukor na tuk. Dôsledkom je potom nadváha alebo podváha.
  2. Ako som počul, druhý problém je údajne vo vašej krajine dosť rozšírený: Po jedle sa zvykne piť alkohol. Každý, kto toto praktizuje počas 5 až 8 rokov hrozia mu problémy s pankreasom a tieto rýchlo ústia do cukrovky.

Pankreas má veľa čo do činenia s inzulínom – zaisťovanie jeho neustálej rovnováhy. Pankreas má tiež veľa spoločného s enzýmami, ktorých vo vyššom veku ubúda a prípadne môžu úplne vypadnúť.

Ale ako už bolo povedané všetky problémy možno vztiahnuť na nedostatok prírodných výživných látok. Je oveľa dôležitejšie, aby naše telo, teda naše bunky, mali k dispozícii všetky živiny, než to, že používame prírodné potraviny ako lieky. Tu záleží tiež na našom myslení. Ak si seba predstavuješ ako vyliečeného, silného a veselého, tak si už dosiahol 80% uzdravenia. Pretože zlé myšlienky všetko zhoršujú – a zlé myšlienky vedú vždy k zlým skutkom, a to úzko súvisí s nevhodnou stravou. Dobré myšlienky poľahky vedú k dobrým skutkom a to zaiste ovplyvňuje to, že človek chce sebe a svojmu telu robiť len to dobré. Keby ľudia vedeli, aký obrovský vplyv majú myšlienky, ktoré nie sú spojené s vďačnosťou, vzájomnou lásku, šťastím a túžbu činiť všetkým dobro, myslím, že potom by ľudia starostlivo kontrolovali každú myšlienku a len tím najlepším by dovolili dostať sa von

Ako môžeš vidieť, sú dôležitejšie veci ako jedlo, oveľa dôležitejšie. Počas svojho života som stretol ľudí, ktorí nemali nič, ktorí boli celý deň zamestnaní tým, aby získali niečo k jedlu. Ale prekvapujúco, medzi týmito som našiel viacej takých, ktorí boli šťastní, ktorí mali čas pre druhých a pre ktorých veľa z toho čo sa zdá byť pre nás dôležité považovali vo svojich životoch ako celkom irelevantné.

Áno, jedlo je veľmi dôležité, zvlášť potom, keď už človek nechce jesť všetko, mnohému sa musí vyhýbať kvôli nejakému konceptu a nemyslí na to, že všetko čo zje sa stáva výživou pre jeho bunky a že v priebehu jedného roku, keďže každú sekundu sa vymení 50 000 buniek, sa zbuduje nanovo celé telo. To je dôvod, prečo každý rok oslavujem len svoje prvé narodeniny, myslím si, že moje telo nie je oveľa staršie ako jeden rok. Neustále sa obnovuje. Všetko sa obnovuje, ale naše myšlienky sú často silno pripútané na mnohých rokoch. Prečo? To nemá nič spoločné s realitou.
Navštív nás niekedy, keď máš čas. Zavolajte mi dám Ti presný popis, ako sa k nám dostať.

Milé pozdravy

Gerd

 

PS: Neviem o žiadnom ochorení, ktoré by nebolo vyliečiteľné. Ale ten kto ho má, má za úlohu sa dostať pod povrch a zistiť ako to funguje.

Vyliečiť moju rakovinu bola hračka, hoci som vtedy, v roku 1978, ešte vôbec nič nevedel o zdravej strave. Čo chýba chorým orgánom sú prírodné výživné látky, ktoré nájdeš vo všetkých biologicky (ekologicky) dopestovaných potravinách a tieto vysksúšaš. Ak sa Ti podarilo odstrániť chorobu, tak sa stalo len to, na čo nás Bytie prostredníctvom choroby chcelo upozorniť, za účelom nášho zdokonalenia. A pozri sa, ak si to dokázal, si majster sveta, pretože sotva nejaký lekár naozaj vie, ako sa liečiť. Myslím si, že oni to vôbec nevedia, pretože liečia ma moje vlastné uzdravujúce sily, a ako si vedú (prostredníctvom mojej stravy), to lekár určite nevie a okrem tohto všetko ostatné je neúčinné

Zaži, ako s úplne jednoduchými prírodnými potravinami z ekologického poľnohospodárstva (pretože len v týchto sú prítomné všetky živiny) a s veľmi pestrým stravovaním, môžu byť udržiavané telo a myseľ obdivuhodne zdravé. Jesť stále prísne len makrobiotické potraviny funguje veľmi dobre, ale len krátky čas, potom telo potrebuje rozmanitosť, pretože len tu možno nájsť ešte chýbajúce prírodné živiny. Samozrejme, človek nezabúda na základné princípy makrobiotiky a pridržiava sa ich, ale s trochu väčšou pestrosťou.

Mnoho makrobiotikov (veľký život) žije veľmi úbohý, chudobný, a preto na živiny nedostatočný život. Dúfam, že sa stravuješ pestro, si šťastný a spokojný a vždy sa tešíš na dnešok a zajtrajšok. Toto všetko mi veľmi pomohlo.

Pridaj komentár