POPOLCOVÁ STREDA – RYŽOVAŤ TREBA

Milí priatelia a záujemcovia o ryžovú kúru, zajtra 13.februára 2013 je popolcová (škaredá) streda, ktorou sa začína pôstne obdobie. Takýto pôst v predjarnom období bol v minulosti múdro zaradený pre naše zdravie, ako telesné tak aj duševné. Počas roka sme si nahonobili rôzne telesné a duševnú problémy, nielen vo forme kíl, ale aj rôznej toxickej záťaže, ktorú sa vytvorila v telesných orgánoch našim nezdravým a nevhodným stravovaním a niekedy aj nemiernym jedením, jedením neskoro v noci, nedostatkom pohybu, nekvalitnou a chemizovanou stravou. Z toho všetkého môžeme byť už unavení, malátni a apatickí alebo aj depresívni.

Toto všetko malo dať do poriadku pravidelné pôstne obdobie, ktoré nás vyčistí od všetkého fyzického a duševného balastu. Nesmieme však očakávať telesnú a duševnú pohodu okamžite od začiatku pôstu a často krát ani nie v jeho priebehu. Tento výsledok sa dostaví až ako odmena po absolvovaní celého pôstu, a preto jeho priebeh môže byť lemovaný krízami, únavou, bolesťami hlavy, čo sú sprievodné javy detoxikácie organizmu.

Práve počas pôstu, by sme si mali vytvoriť potrebný zvyk fyzickej aktivity, ktorá napomáha čisteniu organizmu a zlepšuje nám náladu. Časté a pravidelné prechádzky, cvičenie a posilňovanie by nám malo obohatiť náš denný režim. Hoci len pár drepov a klikov pred konzumáciou skromného jedla, aby sme si ho zaslúžili, je tiež cenné.

Prosím aby ste svoje otázky a komentáre k ryžovej kúre neumiestňovali pod tento článkok, ale zadávali do hlavného článku – návodu na ryžovú kúru na vrchu tejto stránky, aby sme mali všetko pekne pohromade s predchádzajúcimi komentármi a sa nám to netrieštilo.

Takže prajem všetkým a aj sebe, aby sa nám kúra vydarila a priniesla nám vytúžené zdravie a duševný elán do celého ďalšieho roku.

Viktor

3 komentáre k “POPOLCOVÁ STREDA – RYŽOVAŤ TREBA”

  1. je streda, ktorou sa zacina postne obdobie pred Velkou nocou – ale to obdobie ma vyznam ako DUCHOVNA PRIPRAVA na nu (= Velku noc), nie pre nejake zbavenie sa telesneho balastu.
   Tak to vzdy bolo, to len dnesni modernisti to nazyvaju inac a davaju tomu iny vyznam.

   1. Duchovná príprava na Veľkú noc. Čo by potom malo byť to vyvrcholenie na Veľkú noc?

    Telo a duch sa vzájomne ovplyvňujú, očisťovanie tela vplýva aj na prečistenie duše. V úvodnom článku sa nespomína len zbavovanie sa telesného balastu ale viac krát aj duchovný balast.

    Druhý extrém je že oficiálne katolícke miesta vôbec vážne neberú veľkonočný post a si ho len ako že "pripomínajú". Ale bez pôstu sa veľký prospech v duchovnej oblasti sotva dostaví. Človek musí pre to aj niečo obetovať. Ako sa píše v Evangéliu Esenejských "Diabol nás ponúka, aby sme jedli stále viac a viac", a to sa mu darí.

    Viktor

Pridaj komentár