Rich Roll, HLEDÁNÍ ULTRA

Nedávno ma zaujala na internete informácia o knižke Hledání ultra od autora Rich Roll, ktorý údajne v strednom veku, 40 rokov, si uvedomil, že sedavý spôsob života a nezdravé stravovanie ho priviedlo doslova na pokraj zdravotného kolapsu.

Prijal to ako výzvu, okamžite zahájil týždennú detoxikačnú kúru a potom prešiel z typického amerického spôsobu stravovania na vegetariánstvo. Ale ani to ho dlho neuspokojilo svojimi výsledkami. Stále si udržiaval značnú nadváhu a cítil sa unavený. Preto sa začal stravovať vegansky, vylúčil teda aj mliečne produkty a vajíčka a zaradil veľa surovej, rastlinnej stravy. Pocítil príliv energie, začal šantiť s deťmi a cvičiť na záhrade.

Cítil sa však tak dobre, že začal aj behávať a jazdiť na bicykli. Raz keď ubehol vzdialenosť rovnajúcu sa takmer maratónu a cítil sa pri tom stále výborne si uvedomil, že by mohol aj závodiť vo vytrvalostných športoch a rozhodol sa pre triatlon.

Behom dvoch rokov sa stal nielen jedným z najlepších triatlonistov, ale aj tzv. ultra triatlonistom.

Ale čo ma hlavne v jednej recenzii zaujalo je, že si vypracoval svoj spôsob stravovania, ktorý ho priviedol rýchlo medzi svetovú špičku a že aj o tomto sa delí s čitateľmi vo svojom svedectve.

To rozhodlo, že som si knihu hneď kúpil a oddal sa dobrodružnému čítaniu.

Zistil som, že Chris Roll, je vo svojich 44-och rokoch, nielen špičkovým svetovým športovcom, ale aj obdivuhodným človekom, a stal aj bravúrnym dietológom, ktorý dôkladne a jasne zvládol otázky a zákutia zdravého stravovania – ktoré on nazýva výživa založená na sile rastlín – a to je jeho tajná a dôležitá zbraň, bez ktorej by sa nikdy nedostal až na vrchol. A len otázke svojho stravovania venuje v tejto knihe posledných 40 strán!

Preto si myslím, že táto kniha určite nikoho nesklame svojou dramatičnosťou a naviac nás môže inšpirovať ku skvalitneniu nášho života, rodičom môže pomôcť ako na to, aby z ich detí vyrástli zdravé a šťastné bytosti.

Viktor

 

Pridaj komentár