Koloidné striebro – skúsenosti dlhoročného používateľa

Chcem sa podeliť o svoje skúsenosti s používaním KS (koloidného striebra), možno to niekomu pomôže.
Mam 35 rokov a od malička som býval 2-4 krát ročne chorý. Január hnisavá angína, horúčky do 40 stupňov. Marec tridsať osem šesť, nejaká viróza, dva-tri týždne maród. Jeseň – hnisavá angína, 39 horúčky. Toto bez výnimky každý rok, celý život. V robote si už podľa mojich PN vedeli otáčať kalendáre a v škole od základky som mával 120+ vymeškaných hodín každý pol rok.

Na toto som vybral asi všetky druhy patentovaných AB (antibiotík), ktoré na trh za posledných tridsať rokov prišli. Postupne som si vytváral rezistencie a často krát som po vypuknutí choroby a vybratí antibiotík prišiel k lekárke po druhé, tretie, štvrté, kým konečne zabrali.
Zlom nastal po tridsiatke, keď som sa nechal zaočkovať proti tetanu, dostal som 40 horúčky a maródil takmer pol roka v kuse. Vypukla mi angína, zápal pľúc, zápal očných spojiviek, odvtedy som diagnostikovaný narkoleptik a z práce ma vyrazili lebo som po polročnom maródení a návrate do zamestnania zaspával za monitorom. Doktor ma vysmial, keď som iné vysvetlenie ako očkovanie nenašiel.
Niekedy vtedy som začal fárať internet a našiel stránku Eutrofia. Zaujala ma ryžová kúra a okamžite som ju bez prípravy vyskúšal. No vydržal som iba dva týždne, kedy som sa po prvotnom detoxe začal cítiť mimoriadne vitálne a žiaľ som ju nedokončil. Pre zaujímavosť, ako som prvé dni pri kúre močil všetky rokmi nahromadené jedy v tele, pach mojej uríny skoro spôsobil uzavretie celého sídliska, z podozrenia na biologický útok a za ten smrad by sa nehanbil ani týždeň mŕtvy tchor. Urína bola takmer čierna a vyložene som musel otvoriť okno, keď som išiel močiť, aby som nemusel byt nanovo vymaľovať.
Aj napriek nedokončeniu kúry a návratu k zlým stravovacím návykom, som nasledujúci rok prvýkrát vôbec neochorel. Po roku so železnou pravidelnosťou prišla hnisavá angína a ja som si povedal dosť chémií!
Skúsil som bylinky. Tri týždne som sa trápil čajmi, medmi s citrónmi, vitamínovými bombami, záparmi a ktovie čím ešte. Nutné podotknúť že bez AB som nikdy žiadnu chorobu neprechodil a pokus s bylinkami bol síce čiastočne úspešný, no po prvom kontakte s rodinkou, ktorá mala chrípku som bol kde som pred samoliečbou začal. Hrdlo nahnisané, že už som nemohol ani prehĺtať a skoro som pri pití vody reval od bolesti.
Neveril som na KS, aj keď som o striebre čítal na Eutrofií, ktorá mi s ryžovou kúrou hodne pomohla. Išiel som k doktorke, dostal AB a nezabrali. Potom druhé, tretie… no to už som pozorne čítal príbalové letáky, lebo prehľadávanie webov o očkovaniach mi v mnohom otvorilo oči a slepú vieru vo farma priemysel nahradil skepticizmus. Napokon som dostal antibiotiká, ktoré mali jeden z možných vedľajších účinkov chorobu hodne pripomínajúcu lepru a keďže som toho času už pár dni nejedol a tie leprové antibiotiká som sa neodvážil skúsiť (žiadne iné nezabrali), objednal som mašinku na výrobu Koloidného striebra. Kým prišla som študoval web na dávkovanie. Vyrobil som si 40ppm a pol litrovú fľašku som vypil po trikrát denne za päť dní. Že KS zaberá som cítil už prvé ráno, kedy som konečne mohol zjesť po týždňovej hladovke prvé raňajky. Po troch dňoch som bol vyliečený a už iba vykašliaval. Keďže mi hrozila strata nového zamestnania, chodil som toho času do práce a vyliečil sa behom troch dní iba s KS bez potenia v posteli.
Odkedy prístroj vlastním (už vyše štyri roky), nebol som jediný krát podobne chorý. Ako náhle ma škriabe v hrdle, ráno, na obed, večer vykloktám a mám svätý pokoj. Ak dostanem nádchu, päťkrát denne si 40ppm striekam do nosa po vysmrkaní a nádcha úplne zmizne po 28 hodinách (!). V tomto prípade mám už odskúšané, že striebro musím zbytok týždňa, ktorý normálne nádcha trvá aplikovať, aj keď sa cítim vyliečený, ináč sa problém vráti.
Medzitým som vlastné úspechy vyprával okoliu a KS vyrábal pre skeptických priateľov, rodinu, známych. Prevažne platila rovnica, predal som striebro skeptikovi, skeptik často krát chronicky chorý celý život bez šance na vyliečenie sa pochybovačne uškrnul, veď koľko „oblbovákov“ draho kúpil na nete bez výsledku a o tri dni mi skeptik volá: „ČO SI MI TO PREBOHA DAL?! Moja choroba je preč!“
Z výpočtu úspechov:
– Pásový opar (chlap ho mal celý život a skúšal od mastí, liekov a alternatívnej medicíny už všetko. Po aplikovaní 40ppm striebra trikrát denne prostým nanesením na vatu a potieraním postihnutých miest (mal ho takmer na 40% tela) si na štvrtý deň pásový opar tou vatou namočenou do striebra zoškrabal a už dva roky ani nevie, že niečo podobné mal.)
– Zápal očných spojiviek (nosným sprejom striekané do očí, nosných dutín a uší v kombinácií s pitím 6tich ČL 40ppm KS denne)
– Hnisavé angíny už od 1ČL 3x denne 40ppm (nutno dodať, že niektorým ľuďom zabrali až vyššie dávky, tu bude dávkovanie individuálne a pri výrobe radím, začínať radšej 2 lyžicami po 3x denne a prípadne dávku znižovať).
Tiež mi priatelia referovali, že KS dávajú do očí a nosa kojencom (po jednej kvapke) s chronickými zápalmi. KS v tomto prípade symptómy potláča, no pri vysadení sa problémy vracajú. Títo rodičia sa neodvážili podávať deťom KS vnútorne.
Úplne pravidelne dodávam striebro ľuďom náchylným na sezónne chrípky. Títo si v kritickom období dávajú KS preventívne po kávovej lyžičke, niektorí iba kloktajú a tiež mi hlásia, že od našej „spolupráce“ už roky neochoreli.
Jedna mamička ma informovala, že skusmo dala KS osemnásťročnej dcére, nech ho vyskúša na ekzém (žiaľ neviem presne o aký typ sa jednalo) a ekzém do troch dní zliezol, pričom s ním bojovala od kolísky.
Tiež by som chcel odovzdať skúsenosť s extrémnym dávkovaním. Jedného času, keď som dlhšie nebral striebro, som v chladnejšom počasí, po zakašľaní pocítil seknutie v krížoch. Keďže som sa domnieval, že problém je fyzioterapeutický a jedná sa o „cviknutie“ nervu, alebo povyskočený stavec, nenapadlo ma aplikovať KS a problém začal samovoľne odznievať (nevyhľadal som ani doktora). Potom som sa vydal na vysokohorskú turistiku, už iba s miernymi bolesťami chrbta. Po náročnej túre patrične spoteného ma ofúklo a behom týždňa som skončil v horizontálnej polohe, neschopný vstať z postele. Bolesť vystreľovala od obličiek, až po lopatky a bránila už aj v hlbokom nádychu. Nachádzal som sa mimo domu a nemal so sebou KS. Po prevoze domov som si patrične zúfalý od bolesti ukuchtil tri pollitrové dávky striebra podľa návodu na prístroji, ktorý uvádza koncentráciu 100ppm. Nejdem sa tu rozpisovať, či sa údaje v návode zhodujú so skutočnosťou, o tom je tu myslím iný článok, no túto „stovku“ som vypil za tri dni. Pol litra 100ppm denne. A to každý deň.
Už po štyroch hodinách sa mi uvoľnilo dýchanie, na ďalší deň takmer vymizla bolesť. Na tretí, keď som striebro dobral bolesť pominula úplne. Po vysadení sa problém neobjavil znovu.
Posmelený touto skúsenosťou, môj známy s Reiterovým syndrómom (čo by mal byť chronický zápal kĺbov) vyskúšal aplikovať rovnaké dávkovanie na sebe. Tento mladík mal roky chronické zdravotné problémy a niekedy sa proste prebudil a nemohol vstať z postele ani aby sa dostal k telefónu a privolal záchranku. Tieto stavy sa mu vracali úplne bežne niekoľkokrát do roka a keď dostal podobný „záchvat“ Tramal mu zaberal až po mesačnom užívaní. Tento človek odo mňa bral striebro roky a pokiaľ mi je známe, pil flašku 40tky behom týždňa, vždy keď sa dostavili problémy. A informoval, že už na ďalší deň nevedel o bolesti a to čo riešil silnými liekmi, striebrom odznelo behom jedného dňa. Akurát sa mu syndróm vracal.
Vyskúšal teda 3x 100ppm po pol litri behom troch dní a experiment skončil tým, že teraz bojuje, aby neprišiel o kartičku ZTP, lebo už vyše pol roka nemá problémy. Zatiaľ sa mu Reiterov syndróm nevrátil.
Rovnako pre zaujímavosť treba uviesť skúsenosť viacerých ľudí, že im striebro pomohlo aj na zmiernenie príznakov alergie, sennej nádchy a už roky dodávam aj takzvané „technické“ KS vyrobené z obyčajnej destilovanej vody záhradkárom, na postreky paradajok, proti plesniam, postreky jabĺk po uložení na dlhodobé skladovanie do pivníc (jablká po aplikácií striebra rozprašovačom úspešne skladovali vyše roka), na postreky sprchových kútov proti plesni.
Rovnako som vyliečil kocúra zo struvitových kameňov aplikáciou KS do mysky s vodou, používam ho aj na čistenie uší mačkám a potery tržných poranení.
A posledná skúsenosť. Pri úraze a komplikovanej zlomenine čeľuste som odmietol v nemocnici antibiotiká, ktoré mali zabrániť vzniku zápalu v rane a prípadný prechod do zápalu mozgových blán a nosnú dutinu, ranu a všetky priľahlé teľné otvory som pravidelne čistil striebrom a pil ho v dávkach 8PL lyžíc 40 ppm ráno, na obed a večer (vždy po osem). Nedostavil sa u mňa ani zápal, rana takmer nebolela (odmietol som aj lieky proti bolesti) a komplikovaná mnohočetná fraktúra lebky, o ktorej doktor tvrdil že sa bude hojiť mesiace, sa zrástla behom týždňa!
Na záver, nebojte sa experimentovať s vysokými dávkami, ak máte istotu, že KS je vyrobené poctivou mašinkou, s poctivou vodou (ja používam Aqua Imuna z lekárne). Obzvlášť ak máte vážne, alebo chronické zdravotné problémy na ktoré nízke dávky nestačia.
Nie som lobista žiadnej firmy na výrobu mašiniek so striebrom, no určite odporúčam zakúpenie každému. Pre mňa to bola najlepšia investícia v živote a pravdepodobne mi zachránila život, lebo ako som spomínal, mám rezistenciu na väčšinu antibiotík. Striebro pre priateľov a rodinu vyrábam iba za výrobné náklady (akurát som do ceny započítal amortizáciu) a mašinka sa mi dávno zaplatila.
Doteraz mám zo zhruba stopäťdesiat litrov predaného KS zaznamenaný jediný neúspech pri liečbe krvácajúcich ďasien. Pán s týmto problémom má úplne zničené zuby a od detstva mu ďasná krvácajú, hlavne pri umývaní zubov. Keďže bol silný striebro-skeptik, po aplikovaní pollitrovej vody bez úspechu, odmietol mnou navrhovaný pokus o extrémne dávkovanie a tu by prišla moja otázka pre Viktora, čo by tomuto človeku odporučil. Ja som mu kázal urgentne vyhľadať doktora na komplexné vyšetrenie (podľa môjho názoru so zameraním na obličky).
Ešte chcem dodať, že KS nefunguje pri vonkajšej aplikácií na akné (nemyslím teraz hormonálne vyrážky u adolescentov, s tým skúsenosti nemám, ale hnisavé chronické akné prevažne na chrbte). Na tento problém však zaručene funguje nasypanie ovsených vločiek do pančuchy, namočenie do vody, hnetenie v rukách, čo vytvorí skoro až mydlovú penu a túto aplikovať čo najčastejšie na postihnuté miesto. Kombinovať s kúpeľmi vo vode, kde je rovnako ponorená pančucha s ovsenými vločkami.Vločky aj omladzujú pleť a vyhladzujú vrásky. A sú lacnejšie ako neúčinné chemické prípravky.
A na úplný záver ešte link na zaujímavý článok, v ktorom magazín Science Digest písal o striebre a jeho antibiotických a iných účinkoch, už v roku 1978. Prečo sa podobné informácie nedostali do povedomia širokej verejnosti, po prečítaní môjho príspevku a uvedomení si nenažranosti farmaceutického priemyslu po zisku, už asi nie je ťažké uhádnuť.
http://www.pdf-archive.com/2013/07/28/science-digest-1978-silver/science-digest-1978-silver.pdf

2 komentáre k “Koloidné striebro – skúsenosti dlhoročného používateľa”

 1. Ahoj, Kirske,

  na základe reakcie jednej čitateľky na tento Tvoj článok, ktorá chcela odo mňa kontakt na Teba, som si tento článok znovu prešiel a obdivoval Tvoj boj so svojimi zdravotnými problémami aj nezištnú pomoc Tvojim priateľom a známym.

  Zistil som, že na konci Tvojho vtipného článku máš aj otázku na mňa, na ktorú som Ti asi zabudol odpovedať. No nie som vševed a tiež viem, že s krvácajúcimi ďasnami býva problém. Na to by som odporúčal aj japonský tradičný čierny prášok Dentie – upražený baklažán rozomletý s morskou soľou, ktorý ja roky používam s tými najlepšími výsledkami. A tiež u jedného môjho známeho nezabral.

  Ja som mal so zubami od malička veľké problémy. Ešte mi ani druhé zuby nevyrástli a už sa nejaká stolička pokazila a mi ju museli vytrhnúť. Veľa zubov mi z ničoho nič odumrelo, tak som si už v mladosti pripadal ako pojazdný cintorín. Tak som postupne prišiel o veľa zubov a mám viacero mostíkov, ktoré mi umožňujú ako tak dôkladne žuvať moju potravu. Zmenil som postupne svoje stravovanie na plnohodnotné, čo je popísané vlastne v Ryžovej kúre, čo mi situáciu so zubami úplne stabilizovalo.

  No napriek tomu sa občas nejaký zub pokazil, hlavne v miestach medzi zubných priestorov a hrozilo že prídem aj o oporu tých pár zubov, na ktorých tie mostíky ešte držia. Sanácia zubov, výmena mostíkov bola vždy náročná, zubár by to najradšej riešil vytrhnutím postihnutého zuba, a stála veľa peňazí, pretože dobrého zubára som našiel len súkromníka. Tu som si uvedomil, že chyba bude asi v mojej ústnej hygiene, ktorú som z pohodlnosti zanedbával a v poslednej už kritickej chvíli som sa rozhodol dôkladnejšie o svoj zostávajúci chrup starať. Po každom jedle som si medzi zubné priestory vyčistil šparátkom, potom medzi zubnou kefkou a nakoniec navlhčenou zubnou kefkou namočenou v Dentie prášku. A musím povedať, že už je tomu asi 4 roky, čo som svojho zubára nevidel. Pred tým takmer každý rok som musel za ním s niečím zájsť. A často krát sa mi, hlavne večer, moc nechce si tie zuby vyčistiť, ale moje zlé skúsenosti a obava z možných následkov ma vždy vyprovokujú a nabudia.

  Takže, ako som zistil, lenivosť a nechuť k dôkladnému čisteniu a starostlivosti o svoje zuby sa nevypláca. Poznamenávam však, že nepoužívam bežné sladké dezinfekčné zubné pasty, ktoré ničia aj ústnu flóru, ale slaný Dentie prášok a myslím, že sú aj rôzne iné prírodné slané zubné pasty.

  PS: ak sa dostaneš k tomuto komentáru, môžeš mi prosím odpovedať na môj mail, aby som mohol tej čitateľke preposlať kontakt na Teba? viktor.kisan@gmail.com

  Viktor

  1. Dňa 25. apríla 2016, 20:13, Kirske Loril <kirske@gmail.com> napísal(-a):

   Ahoj, zle sme sa pochopili. Včera som si na eutrofii všimol, že si mi napísal niekam do komentu odkaz – citujem:

   "ak sa dostaneš k tomuto komentáru, môžeš mi prosím odpovedať na môj mail, aby som mohol tej čitateľke preposlať kontakt na Teba?"
    

   Koniec Tvojho citátu z eutrofie.

    Toto je vlastne reakcia, že môžeš dať čitateľke môj e-mail. 😀

   Kirske

   PS: Keďže som už mail od čitateľky nenašiel, Kirske mi doporučil dať jeho mail tu.

   Viktor

Pridaj komentár