INHALÁCIA koloidného striebra – dávkovanie

Inhalácia koloidného striebra v rozmedzí 24-48 nádychov (na jedno sedenie) sa odporúča 1-3 dni v týždni ako udržiavací režim. Inhalácia je ďaleko najoptimálnejší a najefektívnejší spôsob ako dopraviť striebro v najlepšej celistvosti do krvného obehu, čím sa úplne obchádza tvrdé a nepredvídateľné prostredie žalúdka. Ústne užívanie sa nemôže vyrovnať metóde podávania cez pľúca ani za najideálnejších podmienok. Preto je inhalácia vysoko odporúčaná.

Správne dýchanie: Správna inhalácia je definovaná ako vdych trvajúci 3-6 sekúnd, potom zadržanie na 1-2 sekundy pred samotným výdychom. Odporúča sa vydychovať nosom, aby sa recyklovalo využité striebro v prínosových dutinách.

Úvodné dávkovanie: Dospelým odporúčame počas prvého inhalačného sedenia nie viac ako 48 hlbokých vdychov ústami alebo nosom (kojenci a deti 25-50% dávky dospelých) a potom prerušiť ďalšiu inhaláciu na 2-3 dni. Perióda 2-3 dňového prerušenia je dôležitá na zistenie prípadného nástupu príznakov podobných chrípke vzhľadom k možnosti detoxikačnej reakcie tela známej ako „Herxheimova reakcia“ (viď dole). Ak po 2-3 dňoch nespozorujeme žiadne tieto príznaky podobné chrípke, môžeme pokračovať so 48 nádychmi každých 1-5 dní, aby sme udržiavali striebro prítomné v pľúcach a obehovom systéme. Inhalácia sa veľmi odporúča oproti ústnemu užívaniu, čím sa zachová pôvodná kvalita striebra a jeho veľkosť častíc. Prehltnutie strieborného roztoku spôsobuje značné zväčšovanie častíc.

Maska oproti náustku: zistili sme, že kombinácia maska s hadicou  je trošku nešikovná a v podstate v mnohých prípadoch nepotrebná. Odporúčame len priamo vdychovať cez inhalačný náustok na vrchu prístroja. Len vo výnimočných prípadoch pri kojencoch alebo zákazníkoch s motorickými problémami odporúčame možnosť použitia masky a prepojovacej hadice. Poznámka: Toto platí hlavne pre prenosný, malý inhalátor na baterky a príp. adaptér. Avšak pri väčších inhalátoroch môže byť maska s hadicou alebo hadičkou práve výhodou a praktickou, pretože nám uvoľňuje ruky a sami si môžeme potom voliť buď dýchanie nosom alebo ústami.

Varovanie: nikdy neinhalujte roztok proteínového striebra alebo striebra vyrobeného za pomoci citrátov. Vysoko koncentrované striebro (nad 40 ppm) obyčajne obsahuje veľmi veľké častice a komplexy striebra, ktoré neprechádzajú ľahko cez pľúcne tkanivá. Vysoko koncentrované  roztoky striebra môžu tiež obsahovať prídavky chemikálií, ktoré sú súčasťou obsahových látok a môžu spôsobovať dráždenie pľúc.

Herxheimova reakcia: Koloidné striebro pri vdychovaní je veľmi silné, keď je privedené do pľúc a krvného obehu. Mnohí zakúšajú túto reakciu keď bojujú práve s nejakou infekciou. Príznaky podobné chrípke sú následkom náhleho rozpadu usmrtených bakteriálnych buniek a antigénov a uvoľnením veľkého množstva týchto toxínov do organizmu. Najbežnejšie vedľajšie príznaky herxheimovej reakcie sú nevoľnosť, bolenie hlavy, bolesti kĺbov, horúčka , zimnica, vyrážky, akné, strata chuti do jedla, únava, atď. Prerušte inhalačné sedenia ak cítite nástup symptómov podobných chrípke, aby ste umožnili telu vyčistiť sa od mŕtvych baktérií pred opätovným zahájením pravidelných inhalačných sedení.

-ooo-

Môže sa koloidné striebro pri inhalácii usadzovať v pľúcach?

Otázka na SilverLungs:

In our discussions on internet in Slovakia is rather biased the view, that the use of inhalation on the application of colloidal silver through the lungs may cause its deposition in the lung. I would like to be in this clear on the basis of your multiannual experience. What is the true? For us it’s a new thing, and the people on internet only speculate about it.

F. Žilinek                                                                                                                           4.3.2015

Preklad otázky:

V našich diskusiách na internete na Slovensku prevláda názor, že používanie inhalácie na aplikáciu koloidného striebra cez pľúca môže spôsobiť jeho usadzovanie v pľúcach. Rád by som mal v tomto jasno na základe Vašich dlhoročných skúseností. Čo je pravda? U nás je to nová vec a ľudia na internete o tom špekulujú.

Odpoveď Maria Cifaldiho zo SilveLungs, Inc

There was been studies showing 100% clearance from the lungs (in rat testing) even when the doses were 1,000 times what we inhale. This is a dead issue. Slovakia is simply wrong. We have 30,000 of these units around the world in our 6.5 years and ((zero)) reports of lung or biological toxicity or complications. This is a dead issue. I would not even consider it as a concern.

Mario Cifaldi | CEO                                                                                       4. 3. 2015
SilverLungs, Inc
http://www.silverlungs.com
info@silverlungs.com

Preklad odpovede:

Existujú štúdie, ktoré dokázali, že sa vyčistí 100% striebra z pľúc pri užívaní koloidného striebra formou inhalácie (pri testovaní na potkanoch), aj keď boli dávky až 1000krát väčšie, ako pri vdychovaní pri zvyčajnej inhalácii. Táto pochybnosť je už bezpredmetná a nepodstatná. Internetové diskusie na Slovensku, ktoré tvrdia opak sú nesprávne. Máme 30000 týchto jednotiek (inhalátorov) po celom svete a za posledných 6,5 roku neexistuje jediná správa o pľúcnej alebo biologickej toxicite alebo komplikácii. Toto je dávno vyriešená záležitosť. Ja by som o tom ako probléme už ani neuvažoval.

-ooo-

Vhodné inhalačné prístroje

Na základe štúdia inhalátorov a ich recenzií na internete www.heureka.cz som si vytypoval dva pristroje:

JoyCare JC-114 ultrazvukový

C28P CompAir kompresorový Omron

Oba prístroje som odskúšal a ma plne uspokojili.

Ultrazvukový JC-114 je absolútne tichý a uvoľňuje veľmi bohatú hmlu, podobnú dymu a má dve nastavenia intenzity. Pracuje na báze vibrácií 2,5 MHz.

Kompresorový C28P CompAir vyrába tlakový vzduch, ktorý sa vedie hadičkou k systému jemného rozprašovača a vytvára aerosol. Má len jeden stupeň intenzity, ktorý ja niekde v strede medzi dvoma stupňami toho ultrazvukového.

Ďalšie prístroje, ktoré boli na základe reakcií užívateľov veľmi pozitívne hodnotené boli:

Fazzini F-202  Ultrazvukový.

(Gima) Ultrasonic Alfa Professional  Ultrazvukový

San-Up 3059 Infantile autičko  ADR system, ultrazvukový, určený hlavne pre deti.

 

Viktor/Fr. Žilinek                                                                                                          Bratislava           6.4.2015

3 komentáre k “INHALÁCIA koloidného striebra – dávkovanie”

 1. A ak je to celé o tom, čo najefektívnejšie dostať KS do krvi, nebolo by jednoduchšie kúpiť za pár centou striekačku a vkúriť si ho rovno do žily? Veď ho robíme z destilovanej vody…

  V tom prípade by nemal byť problém ani so silnejšími koncentráciami, žiadna pohlušená črevná mikroflóra a dostane sa aj do periférií. Či?

  1. Ahoj Kirske, netrúfal som Ti len tak odpovedať, nemám s tým vlastné skúsenosti ani vedomosti, preto som hodil otázku na Maria Cifaldiho do Ameriky, ktorého prístroj SilverLungs mám a je dobrý.

   Tu je jeho odpoveď:

   Injection of silver has been done many time overseas with astonishing (unsurpassed) efficacy (vs. breathing even.)

   I would suggest (if you attempt to do this) to simply inject intramuscularly (1-2cc) but be prepared for a possible Herxheimer Reaction (i.e. Detox Response) if you have a blood-borne illness.

   Preklad:

   Aplikácia striebra injekčne sa vykonávala v zámorí (tým myslí asi Európu) s úžasnou (neprekonateľnou) účinnosťou (dokonca aj oproti inhalácii).

   Navrhoval by som (ak sa to pokúsite robiť), proste dávať injekciu do svalu (1-2cc), ale počítať s možnou Herxheimerovou reakciou (tj detoxikačnou odpoveďou), ak máte ochorenie v krvi.

   Ešte poznámka k silnejšej koncentrácii – nie je tak dôležitá koncentrácia KS, kde 1 ppm znamená 1 mg striebra na 1 liter destilovanej vody, ale na malej veľkosti častíc (od 2 do10 nm), ktoré robia účinnosť striebra.

   A črevná flóra pri orálnom užívaní KS je pomerne dobre chránená, pretože je všetko vstrebané v tenkom čreve a do hrubého, kde je črevná flóra, sa prakticky už nič nedostane.

   Viktor

   1. Ahoj Viktor, kedze mam tie najlepsie skusenosti s KS, uz po precitani clanku som si ultrazvukovy inhalator zakupil, este najst niekoho, na kom ho pouzijem, keďže ja momentálne žiadne problémy nemám. Kazdopadne aspon mi to precisti pluca 🙂

    Inac neviem aky je Tvoj nazor na problematiku parazitov, dost o tom teraz citam a skusal som odcervenie Praziquantelom (ja a jeden kolega) a zbavili sme sa veci ktore sme dlhodobo nedokazali vyriesit, ani vysokymi davkami striebra. U mna to bol tlak na hrudi pretrvavajuci roky, plus busenie srdca (nepoznam pricinu, neurologicka tvrdila ze by to mohla byt zacinajuca titania, CT vysetreniu som sa pre vysoku davku radiacie branil a MR som nevybavil) a kolegovi presla po patnastich rokoch bolest chrbtice.

    Parazitari tvrdia ze dokazu liecit aj veci ako celiakiu, alergie, vyrastky na chrbtici, cievne trombony atd. atd. A je aj jedno obrovske ceske forum kde sa uz roky debati o kombinacii KS, MMS,  a odcervenia a skusaju to na sebe a chcu vyliecit vsetko. A vela ludi tam pise ze po spravnej kombinacii a casovom intervale a spravneho lieku v kombinacii s KS a odcervenim sa zbavili chronicky neliecitelnych problemov.

    Ja osobne som praziquantel zakupil pre akvarijne rybicky, lebo je v cistej forme. Pre ludi je liecivo praziquantel v tabletke Cesol, ktora je tu myslim zakazana (vraj je ako antiparazitikum najucinnejsia, neriesi iba crevne parazity ale aj tie v mieche, cievach a v mozgu). A keby som Cesol zohnal aj zo zahranicia, vyslo by ma to tridsat krat drahsie a navyse s bordelom ktory sa do ludskych liekov dava.

     

     

    CESOL
    A nyní se dostáváme ke zlatému hřebu v sortimentu antihelmintik.
    Cesol je lék na bázi praziquantelu a hubí tasemnice, škulovce,
    tasemničku dětskou, Schistosomy a motolice. Současně tlumí – i když to
    leták neslibuje-prvoky a oblé červy. Vstřebává se do krve, takže pokud
    má někdo boubele tasemnic až v CNS, je to jediný lék, na který se
    můžeme spolehnout, že vyčistí parazity i tam. A protože mrtví paraziti
    sebou odnáší i bakterie a viry, stáváme se svědky malého zázraku.
    Mikrobiální mapa klientů, která obsahuje deseti , nebo až
    dvacetipoložkové seznamy virů, bakterií, plísní a parazitů, najednou
    skokem prořídne. Lidé, kteří si dokáží sehnat Cesol ze zahraničí, nebo
    jinak,mají velké štěstí a rychlost detoxikačních pokroků je kosmická.
    Pokud se alchymisté a novověcí léčitelé snažili objevit kámen
    mudrců, který by léčil vše, Cesol mohu prohlásit za takový všelék.
    Dlouho přetrvávající borrelie, chlamydie, herpetické viry a jiné
    úporné zátěže mizí jak mávnutím proutku, když zmizí úkryty, ve kterých
    by se mohli schovávat. Je to nejrychlejší a relativně i nejpříjemnější
    postup. Lidé, kteří nemají velké parazity, ale mají například hodně
    parazitů rodu Hymenolepis, schistosomy, nebo motolice, se nemusejí
    obávat vůbec žádných reakcí. Ani si nevšimnou, že něco užili. Když
    odejde první dávka stolice s mrtvou garniturou plochých červů, což
    nemusí být hned první den, nastane citelná úleva. Tělo se do normálu
    dostává zhruba pátý den. Lidé s velkými parazity to mají horší, tady
    ale není jiná volba.
    Je nutno zkontrolovat, zda není cysta velkého parazita v oku, aby
    nedošlo k rozsevu skolexů v oku a následnému poškození oka. Pokud tak
    není, Cesol se postará jak o periferní parazity, tak o parazity v
    mozku. Ani on není stoprocentní, jeho účinnost však se blíží 80 až 90
    %.. České léky se s ním nemohou vůbec srovnávat. Pro lidi s
    epilepsií, RS , depresemi, s parkinsonem a jinými neurologickými
    poruchami je Cesol hotové požehnání a nejkratší cesta k cíli. Je to
    lék, který bychom potřebovali všichni. Mám ho za sebou třikrát, mohu
    potvrdit, že jsem s ním běžně šla do práce a neměla jsem ŽÁDNÉ
    mimořádné pocity. Naopak jsem v noci skvěle spala a noční záškuby
    svalů, které jsem měla předtím po celém těle, ustaly. Lidé, kteří mají
    velkého parazita- škulovec široký, tasemnice rybí, nebo tasemnice
    lidská, nebo mají boubele dokonce v hlavě, to nebudou mít tak
    jednoduché. Pociťují křeče břicha, končetin, závratě, bolesti hlavy ,
    nevolnosti ještě několik dní po požití Cesolu, dokud parazit nevyjde
    ven. Nejdelší potíže však trvaly u mých klientů pět dní, pak nastala
    úleva. Pokud je parazit jen v zažívání a my jeho odchod podpoříme
    léky na vyprazdňování , úleva nastává rychleji.
    Každý z nás potřebuje minimálně dvě balení. V jednom balení je šest
    tablet. Tablety se užívají podle váhy, takže 60 kg člověk by měl sníst
    všech šest tablet najednou, po snídani, a zapije je přírodní
    vymačkanou grepovou šťávou. Lidé s vyšší tělesnou váhou potřebují
    1000-1200 mg praziquantelu jednorázově, což odpovídá 7- 9 tabletám
    najednou. Grepová šťáva zvyšuje účinnost praziquantelu, který se
    potom lépe vstřebává. Lék nesmí užívat těhotné, lidé s voperovaným
    srdečním budíkem, lidé, kteří užívají léky na bázi digitalis. Mohou
    užívat děti i staří lidé. Ženy, které kojí, by se měly poradit s
    lékařem.
    Lidem, kteří mají podváhu /55, 60 kg,/ ale mají velkého
    parazita,doporučuji raději užít také všech šest tablet najednou, aby
    koncentrace praziquantelu v krvi byla dostatečná.
    Doplněk z 26.9.2009 . ukazuje se, že lidé s cysticerky- tj. s
    boubelemi velkých parazitů na CNS,potřebují minimálně 3x 1000 až 1200
    mg po dobu tří dnů, tedy první den ráno 1200
    mg, druhý den totéž, třetí den totéž. Německá lékařka Ingrid Fonk,
    která se zabývá parazity 30 let, dokonce doporučuje 3×3 Cesoly denně
    po dobu tří dnů. Je vidět, že vychází z praktických zkušeností,
    protože i my máme zkušenost, že někdy cysty parazitů z CNS nezmizí ani
    po dvou baleních. Cesol se také špatně dostává do kloubů a do páteře-
    tady musí zasáhnout zapper.
    Lék je na předpis i v zemích EU. U nás není registrován, takže pokud
    požádáte lékaře o vystavení receptu, lékař musí vyplnit formulář o
    léčivech z dovozu, který najde na internetu,
    a pošle na SÚKL. Jedná se o OZNAMOVACÍ povinnost, nemusí čekat na
    schválení. Pokud lékař vyplní tento formulář, nehrozí mu ani ztráta
    licence, ani jiný postih, má s tím jen trochu víc práce. Cesol vám
    může napsat i veterinář, ale pak lékárna na Havelské se zdráhá
    přijmout recept. Je proto lépe s receptem vyjet za hranice, v Německu
    a v Rakousku s ním nemají takový problém.
    V jednom balení Cesolu je 6 tablet.
    1 tableta Cesolu obsahuje 150 mg praziquantelu.
    1 balení tedy obsahuje 900 mg praziquantelu.
    Stojí 23,50 euro, u nás 650 až 670 Kč. Lékárna, která ho vozí k nám :
    ,,U Červeného orla"
    Havelská 14
    Praha 1
    222 094 100
    Stává se, že některé lékárny bystře postihly nedostatkovost a velkou
    poptávku po tomto léku
    a šroubují cenu až na 830 Kč. Máte-li jinou volbu, je dobré lékárně
    nekompromisně sdělit, že znáte původní cenu.
    Liek praziquantel nie je na SK ani evidovaný, majú ho napr. v Nemecku,
    samozrejme na recept a samozrejme drahý. Ale u nás ho voľne predávajú
    veterinári pre psov a mačky, mačky majú totiž lepšie a kvalitnejšie
    antiparazitárne lieky na Slovensku ako človek, pre človeka sa predáva
    len smiešny vermox a zentel, ktoré tak maximálne pôsobia v črevách, to
    som sa tiež na tom dobre pobavila. Biltricide majú napr. aj v tej
    lekárni v Gibraltári ale dosť drahý lebo je to originál, ja som si
    kupovala generikum z ameriky, ale teraz by som si kúpila radšej drahší
    originál, lebo ja tým generikám vyrábaným v Číne a v Indii moc
    neverím. A necítila som po jeho užití nič, myslím nejaké žalúdočné
    nevoľnosti a necitíla som ani jeho efekt, ani žiadnej
    protiparazitárnej kúry čo som robila a to ja som užívala clarkovej
    protokol mesiac a v maximálnych dávkach od začiatku a tej orešákovej
    tinktúry som vypíla snáď 300 ml, lebo keď som dostala tie silné
    bolesti s pohybmi v oblasti pečene a nič mi tam nemohli zistiť, tak ja
    som bola presvedčená, že to mám parazity.

Pridaj komentár