Zaujímavý generátor koloidného striebra „SilverLungs“ z Ameriky

Nedávno ma natoľko zaujala svojimi informáciami internetová stránka http://www.silverlungs.com/ , že som bol náchylný kúpiť si generátor koloidného striebra tu prezentovaný.

K tomuto rozhodnutiu prispela tiež moja korešpondencia s majiteľom firmy Mariom Cifaldim, ktorý mi vždy mailom ochotne a rýchlo odpovedal na moje rôzne otázky, čo sa tiahlo celkove aj viac mesiacov.

Generátor v najjednoduchšej zostave, ktorú som si objednal stál 299,-USD, doprava 52,-USD a clo bolo 74,- €. Pri tom najvybavenejšia zostava vyjde na 480,- USD bez dopravy a cla. Líši sa len tým, že na viac má merač destilovanej vody a zároveň koncentrácie výsledného koloidu, laserové ukazovátko, ultrazvukový inhalátor na užívanie KS cez pľúca a rôzne sklenené fľaše a fľaštičky s rozprašovačom. Základný generátor SilverLungs je vždy rovnaký.

Generátor sa skladá z hranatého podstavca, ktorý obsahuje elektroniku a aj mechanizmus na elektromagnetické miešanie destilovanej vody, sieťového adaptéra, dvoch masívnych, dlhých strieborných elektród z 99,99% čistého striebra a litrovej sklenenej laboratórnej kužeľovej banky Koncentráciu vyrobeného KS môžeme nastaviť prepínačom na 10 ppm alebo 20 ppm a po dosiahnutí požadovanej hodnoty sa prístroj automaticky vypne. Výroba 1 litra 10 ppm trvá asi hodinu a 20 ppm dvojnásobne. Pritom sa odporúča, aby destilovaná voda na výrobu KS nemala nižšiu teplotu ako 21°C.

Zaujalo ma jeho tvrdenie, že väčšina generátorov na princípe elektrolýzy vyrába len iontové (číre) koloidné striebro, avšak s jeho prístrojom možno zhotoviť aj metalické (žltkastej, jantárovej farby). Na moju námietku, že jeho prístroj pracuje predsa tiež len na princípe elektrolýzy odpovedal, že na to používa redukčné činidlo.

To ma zaujalo a pri troche hľadania som zistil, že ako redukčné činidlo, ktoré časť iontového striebra pretransformuje na metalické, funguje už samotný jeho var, ďalej kvapka invertného cukru, pričom treba tiež disperziu udržovať a miešať asi ½ hodinu pri 80°C. Pri dodávke zariadenia som s potešením konštatoval, že už dodáva redukčné činidlo, pri ktorom netreba výsledné iontové KS zohrievať, ale len miešať. Pritom podľa množstva pridaného redukčného činidla do 1 litra iontového striebra 20 ppm, môžeme zhotoviť buď 50%-né metalické striebro (ak pridáme 1 kvapku) alebo 100%-né (ak pridáme 6 kvapiek).

Pre vysvetlenie treba povedať, že medzi výrobcami koloidného striebra existuje spor, ktoré je lepšie a účinnejšie, či iontové alebo metalické. Tento spor zatiaľ nie je vedecky rozriešený. Metalické obsahuje plnohodnotné častice striebra, veľkosti do 100 nm, skladajúce sa z viacerých atómov striebra. Iontové KS sa skladá prevažne z iontov striebra, ktorým chýba jeden elektrón a označuje sa Ag+. Takže keď si urobíme 50%-né s prístrojom SilverLungs, využívame potom výhody oboch typov.

Samozrejme, že som bol zvedavý na kvalitu tohto KS 20 ppm a tak som poslal vzorku 100%-ého metalického otestovať do laboratória v Čechách. Výsledky boli prekvapujúce:

Koncentrácia: 19,8 ppm; veľkosť častíc: 2 nm! zeta potenciál: -46,9 mV!

Také dobré výsledky som ešte u žiadneho generátora zatiaľ nezaznamenal.

Veľmi ma potešil tiež až nezvyčajne dôkladný a podrobný 25-stránkový manuál formátu A4 na kriedovom papieri, plný farebných obrázkov, ktorý je užitočný nielen pre začiatočníka ale aj pre znalca v danej problematike. Jeho jedinou nevýhodou je, že je len v angličtine.

Na záver môžem povedať, že tento prístroj poteší každého záujemcu, ktorý si chce pomôcť pri najrôznejších zdravotných problémoch, ktoré stagnujú a nelepšia sa pri liečbe klasickou, katedrálnou medicínou, ale aj na podporu imunity a na prevenciu.

 

Viktor/ FZ                                                                           Bratislava 10.júna 2015

Pridaj komentár