Všeobecné rady k užívaniu KS

Ak ste si prečítali tú moju informáciu o neopodstatnenosti obáv z užívania KS, tak si v podstate nemusíte robiť žiadne obavy. V koloidnej forme neškodí ani kadmium. Paradoxne, oveľa viac sa musíte obávať antibiotík, tie nás zvyknú poznačiť na celý život a častokrát aj lekárov, ktorí sú závislí na farmaceutických firmách. Lekári a západná medicína, žiaľ, vedia len liečiť, ale nie vyliečiť. S tým sa stále stretávame u seba, ale aj u svojich detí, sme len rukojemníci lekárov a farmaceutických firiem.

Ale čo je základom pre zdravie, to je zdravý životný štýl:
Zdravá strava
Telesný pohyb, 5 km chôdze na dobrom vzduchu denne
duševná pohoda, psychohygiéna

Bez toho nám nepomôže ani ten najzázračnejší liek.

V čom najviac hrešíme je strava, ktorú máme neplnohodnotnú, ktorá nás namiesto posilňovania ničí, oslabuje a vyčerpáva z minerálov, vitamínov a aj psychicky narúša. Dobrá strava je nevyhnutná aj pre fungovania našej imunity. Sladkosti s obsahom bieleho cukru sú pre nás pohromou, ničia imunitu, minerály, vitamíny v krvi, 7 x znižujú mikrocirkuláciu krvi v zube, preto sa zuby kazia zvnútra. Biela múka a biele pečivo či biely chleba nie sú oveľa lepšie ako biely cukor. Asi vzdycháte, čo jesť. No žijeme vo veľmi ťažkej dobe a strkať hlavu do piesku asi veľa nepomôže.
Chce to stravu založenú na celozrnných obilninách, strukovinách a zelenine. Ovocie samozrejme tiež, ale skôr samostatne, nekombinovať ho s iným.

  • Nielen pre deti, sú na raňajky najlepšie krátko varené celozrnné obilné kaše na sladko, sladené len s nastrúhaným ovocím, ktoré pridáme ku koncu pri dováraní kaše. Môžeme použiť aj kompót. Ako zdravú obilninu na varenie kaše použijeme ovsené vločky, alebo pošrotovanú špaldu, kukuričnú krupicu alebo pšeno, či pohánku… Do toho pridáme vopred namočené hrozienka, či iné sušené ovocie, obohatíme trochou rozmačkaného sójového syra tofu alebo nejakého kyslo mliečneho produktu ako tvaroh, jogurt. Nakoniec pridáme trochu masla a zakončíme mletou škoricou. Na tanieri polejeme lyžicou medu alebo javorového sirupu. Zajedáme k tomu pol dňa vopred namočené mandle alebo iné orechoviny. Takéto raňajky sú chutné, pestré, výživné, posilňujúce – zdravé. Hlavne deti si ich rýchlo obľúbia a budú z nich profitovať. Ale aj dospelí na nich rozkvitnú.
  • No a na obed zeleninová polievka s fermentovanou sójovou pastou miso, varená celozrnná ryža, či iná plnohodnotná obilnina (špalda, pšeno, pohánka, jačmenné krúpy), varená strukovina (fazuľa, hrach, šošovica, cícer, bôb, sója) a varená a surová zelenina. Ako zákusok poobede nejaké sušené ovocie a oriešky.
  • Na večeru nejaký chlebík alebo vlastné dogoty s dobrou strukovinovou nátierkou a k tomu nejaká strúhaná zelenina alebo šalát

Na pitie si navyknúť na dobrú vodu za deň 30 ml na kilo váhy! Teda pri 60 kg asi 1,8 litra.

Koloidné striebro môže dieťa užívať čajovú lyžičku ráno na lačno, pol hodinu pred jedlom, 1 minútu podržať v ústach a potom prehltnúť a zapiť pohárom dobrej vody a večer pred spaním tak isto. Môžete mu koloidné striebro bez obáv kvapkať do oka pri infekciách, prípadne mu hrdlo a nos sprejovať roztokom minerálky Vincentky a KS v pomere 1:1. Existuje v lekárni malá sprejovacia fľaštička s Vincentkou, polovicu odliať a doliať s KS.
Pri stafylokokoch a streptokoch v hrdle kloktať s 20 – 50 ml KS 40 ppm ráno a večer. Potom prehltnúť a zapiť vodou. Takto sa za tri týždne zbavíte týchto problémov, kde nezaberali ani antibiotiká. Naviac to prelieči celé telo a posilní imunitu.

Ešte si zadovážte z lekárne nejaké dobré kapsulky laktobacilov (napr. Swiss 5), aby ste si po antibiotikách, aj z minulosti, dali do poriadku poničenú črevnú flóru. Ráno a večer jednu kapsulku s jedlom.

Vedzte však že každá choroba pochádza od stola, a bez zdravého jedla a životného štýlu dlhodobo nijaký liek nepomôže. Potom telo nemá z čoho budovať, čerpať, liečiť sa.

 S popismi príznakov na alergiou na KS som sa niekde v materiáloch stretol. Ale je to tak vzácne, že prakticky som nikoho takého nepoznal. Taktiež sa udáva, že pri alergii na striebro – napr. pri šperkoch- sa jedná väčšinou o iné ťažké kovy, ktoré sú súčasťou šperkárskeho striebra. Striebro pre výrobu KS má čistotu 99,99%.

Naviac je môžné, že nejaké počiatočné negatívne reakcie súvisia s liečivou reverznou reakciou, keď sa nám zhoršia chorobné príznaky, prípadne sa objavia staré, "už prekonané", alebo na začiatku užívania s Herxheimovu reakciou, zaplavením krve toxínmi rozpadu patogénov.

 

Viktor/N.N.                       viktor.kisan@gmail.com                                        Bratislava 31.3.2016

Pridaj komentár