KS a chlamýdie

V poslednej dobe sa ochorenie chlamýdiami  (trachomatis, pneumoniae) masívne rozširuje

Chlymýdia trachomatis – močovo-pohlavná infekcia, ktorá môže postihnúť aj iné orgány , môže sa prejaviť aj napr. trachom v oku. Jedná sa o veľmi infekčnú, pohlavne prenosnú chorobu, ktorá by mala byť vhodne preliečená, a to čo najskôr po jej zistení (týka sa obidvoch sexuálnych partnerov). Veľká časť nakazených však nemusí mať žiadne príznaky.

Zmena stravy na plnohodnotnú, čerstvú, hodne ovocia, zeleniny, surové šťavy, vitamín D, zelený jačmeň, chlorela môže stav radikálne zlepšiť, k úplnému vyliečeniu však sotva dôjde.

Liečba spočíva v nasadení širokospektrálnych antibiotík, určených pre pohlavne prenosné choroby. U ťažších prípadoch však ich kombinácia. Pri nedostatočnom preliečení však chlamýdie sú schopné aj po dlhej dobe napadnúť centrálnu nervovú sústavu, kĺbový aparát, spôsobiť zápal spojiviek alebo zvýšiť riziko infarktu.

Koloidné striebro (KS) predstavuje vyšší stupeň možnej liečby, ktoré zasahuje hlboko do bunečných štruktúr. Je treba použiť kvalitné a stabilné KS.

Je dobré nasadiť liečbu KS aj po prípadnej liečbe ATB. Z darcovstva krvi by mal byť aj preliečený pacient vylúčený, pretože chlamýdie sa dokážu po dobu mnohých rokov skrývať.

Chlamýdia pneumoniae  –vyvoláva infekcie dýchacích ciest – od zápalu hrdla, dutín, stredného ucha až po zápal priedušiek a zápal pľúc.  Vybrané typy antibiotik sú proti chlamýdiám účinné len v prípade, že je komplexné preliečenie prevádzané skoro po nákaze, čo je ale v praxi nereálne. Nákaza týmito veľmi odolnými baktériami sa zistí vo väčšine prípadov až po dlhšej dobe.

Liečenie kvalitným – stabilnom KS by malo priniesť citeľné zmeny v organizme už po niekoľkých dňoch užívania, najneskôr do 10ich dní.

Napriek tomu je liečba s KS dlhodobá a dosahuje bežne s prestávkami i dobu dlhšiu ako 3 mesiace. Po mesiaci užívania sa dáva 14 dní pauza.

Pri pľúcnych chlamýdiách sa KS podáva dvoma spôsobmi:

  1. Koloidné striebro sa užíva vo forme aerosolu (vdychovanie pomocou inhalátora).
  2. KS sa užíva orálne (ústami).  Dávkovanie podľa váhy a zdravotného stavu konkrétnej osoby. 30 až 50 ml dva krát denne, hodinu pred jedlom alebo dve hodiny po jedle alebo pred spaním.

Viktor/ NN                                                                                                            3. februára 2016

Pridaj komentár