Koloidné striebro při vaginálnych kvasinkových infekciách

Kvasinkové infekcie sú veľkou hrozbou pre ľudstvo v budúcnosti vzhľadom k neprirodzenej a nezdravej strave a životnému štýlu, čo tiež má negatívny vplyv na našu imunitu!

V prípade kandidovej vulvovaginitídy by sa malo koloidné striebro užívať ako vnútorne, tak aj na výplachy dolných ženských orgánov. Vnútorne 3 krát denne pol hod. pred jedlom jednu PL (polievkovú lyžicu), nechať asi 2 min v ústach, potom prehltnúť a zapiť pohárom vody.

Výplachy 2 krát denne, ráno a večer 0,2 až 0,5 litra vlažnej vody, do ktorej sme pridali 2 PL KS. Pokračovať až do odznenia  príznakov infekcie. V prípade, že nemoc pretrváva, aplikujeme výplachy 4x denne. Dokonca možno aplikovať aj vstreknutie čistého KS na noc pomocou injekčnej striekačky.

KS by sa mohlo vnútorne užívať 3 týždne až 3 mesiace. Jediná výhrada proti veľmi dlhému užívaniu KS (roky) je, " aby sa dlhodobo neuľavovalo imunitnému systému, aby nezlenivel", pretože KS je akoby druhý imunitný systém. Je to však na druhej strane želateľné pri chemoterapii, ožarovaní a AIDS, kedy je imunita oslabená alebo rozvrátená a nebezpečenstvom sú oportunistické nemoci.

Určite treba pri tom občas, a hlavne po ukončení liečby pravidelne používať laktobacily, vnútorne napr. "Swiss 5" a lokálne (do pošvy) napr. Lacto vit, Gynoflor.

 

Na zváženie sú aj zaujímavé a účinné výplachy pomocou vlastnej čerstvej uriny (moču) popísané sú na: http://zdravi.doktorka.cz/okamzita-uleva-pri-kandidoze/ je tam aj sada pre okamžitú pomoc a ďalšie.

To, že sa pleseň opakuje, môže byť spôsobené konzumáciou  potravín, ktoré vyživujú  a podporujú  množenie kvasiniek, ako cukor, sladkosti, ale aj med, výrobky z  bielej múky, biela ryža, droždie, sušené ovocie a hríby, ale aj sušené koreniny. Z tohoto všetkého dobre prosperujú a zanášajú sa do oslabeného organizmu plesne a kvasinky. Treba dať pozor aj na skrytý obsah týchto vecí v potrave.
Počas 3 až 6 mesiacov treba teda držať zároveň protipliesňovú diétu, najlepšie podľa knihy od autorky Helen Gustafsonovej, "CANDIDA základní kniha a kuchařka", vyd. Pragma.

Veľmi účinné by bolo držať napr. aj Breussovu šťavovú kúru, kde cvikla má antikvasinkové vlastnosti, ale aj Ryžová kúra je spoľahlivá protikvasinková diéta.

Doporučuje sa piť čaj Lapacho.

Užívanie antikoncepčných tabliet stupňuje riziko infekcie, lebo v zrelých pohlavných bunkách sa hromadí glykogén, ktorý vytvára priaznivé podmienky k rozmnožovaniu Candidy,

     viktor/NN.                                                                            12.1.2016

Pridaj komentár