Estera Balance Formula

EsteraTM Balance Formula pre ženy obsahuje patentovanú kombináciu z fytoestrogénov. Jedná sa pritom o látky, ktoré sú extrahované z rastlín, viažu sa na receptory estrogénov a majú mierne, estrogénom podobné účinky. Fytoestrogény by mali včas patriť do výživy ženy kvôli celoživotným výhodám. EsteraTM Balance obsahuje okrem toho olej z pupalky a olej zo semien boráka lekárskeho, ktoré ponúkajú dodatočné výhody, ako lignany z ľanových semien v práškovej forme a indol-3-karbinol (I3C), látky, ktoré spolu s pečeňou podporujú zdravý pomer estrogénov a produktov látkovej výmeny.

Koncept

Normálne hormonálne výkyvy: Hormóny zohrávajú úlohu takmer pri všetkých telesných funkciách. Ovplyvňujú rozmnožovací proces, to, ako rýchlo bije naše srdce, ako rýchlo starne naša pleť, ako veľa si zapamätáme, ako koncentrovane vieme myslieť a koľko veľa energie máme. Ovplyvňujú rast našich kostí a svalov, symptómy PMS, to, kde naše telo ukladá tuk, intenzitu a druh našich emócií. Je dôležité, aby ženy v plodnom veku pochopili, aký vplyv majú normálne mesačné výkyvy hormónov na kvalitu ich života.

Hormonálne metabolity: Pečeň je zodpovedná za bezpečnú premenu a vylučovanie chemických látok v našom tele. Počas normálnej hormonálnej látkovej výmeny v našom tele dochádza k určitému pomeru medzi dvoma produktami látkovej výmeny (metabolitmi) 2-hydroxyestrónom a 16-alphahydroxyestrónom. Pomer týchto produktov látkovej výmeny produkovaných pečeňou je u každej ženy iný. Je dôležité, aby výživa a spôsob života žien boli upravené tak, aby pečeň produkovala viac zdravý metabolit 2-hydroxyestrón a menej neželaný metabolit 16-alphahydroxyestrón. Ak ženy kladú dôraz na zdravú výživu už v mladom veku, môžu z toho profitovať po celý život.

Premenštruačný syndróm (PMS): Opakovaný prírastok na hmotnosti, pocit napätia v prsníkoch, príležitostné stavy úzkosti, spavosť, striedavé zmeny nálad, znížená schopnosť koncentrácie a bolesti kĺbov sú niektoré zo sprievodných symptómov PMS. Ženy udávajú až do 150 syndrómov a 8 z 10 žien trpí na niektoré z nich. PMS je reakcia tela na zmeny hladín estrogénov a progesterónov, ktoré sa vyskytujú bezprostredne pred menštruáciou. Je dokázané, že zdravá strava a telesná aktivita môžu pozitívne ovplyvniť symptómy PMS a nesprávna výživa a spôsob života s malým množstvom pohybu môžu viesť k výraznému zosilneniu symptómov.

Výhody

 • EsteraTM Balance dodáva fytoestrogény – z rastlín extrahované zlúčeniny. Tieto účinné fytoestrogény by sa mali stať včas súčasťou výživy ženy, pričom sa zmiernia symptómy klimaktéria, návaly horúčavy a iné zdravotné problémy.
 • Kombinácia lignanov z ľanových semien v práškovej forme a I-3-C ponúka ochranu pred voľnými radikálmi a podporuje súčastne zdravý pomer medzi estrogénmi a produktami látkovej výmeny.
 • EsteraTM Balance zmierňuje aj symptómy PMS ako sú únava, striedavé zmeny nálad, pocit napätia v prsníkoch, zadržiavanie vody v organizme.

Čo robí produkt takým jedinečným?

 • EsteraTM Balance je prvým produktom na trhu, ktorý ponúka patentovanú kombináciu zaregistrovaných účinných látok, ktoré prispievajú kzmierneniu troch podstatných zdravotných problémov žien vplodnom veku.
 • Hlavné účinné látky vprodukte EsteraTM Balance sú obsiahnuté vmnožstvách, ktoré sa vklinických testoch preukázali ako účinné.
 • EsteraTM obsahuje izoflavóny, ztoho 64 % sójových izoflavónov sgenisteinom – jedným znajúčinnejších sójových extraktov na trhu, sprirodzeným pomerom izoflavónov sójovej bobule.
 • EsteraTM obsahuje extrakt zgranátového jablka. Tento dodáva doplňujúce fytoestrogény, novoobjavené flavonoidy sjednou znajvyšších prirodzených ORAC- hodnôt.
 • EsteraTM obsahuje patentovanú kombináciu zfytoestrogénov aenzýmových aktivátorov.
 • EsteraTM je produktová línia, ktorá bola vyvinutá ženami pre ženy.

Pre koho je produkt určený?

Tento produkt bol vyvinutý pre ženy v plodnom veku. Ženy, ktoré sú tehotné, dojčia alebo užívajú lieky, by sa mali pred užívaním produktu poradiť s lekárom.

Vedeli ste . . . ?

 • Obdobie prechodu kvlastnej menopauze je označované ako perimenopauza.
 • V tomto období môže menštruácia prichádzať vnepravidelných intervaloch aprejavujú sa prvé príznaky klimaktéria.
 • Perimenopauza začína zvyčajne približne dva až štyri roky pred posledným pravidelným krvácaním a končí asi rok po ňom.
 • Menopauza nastupuje po poslednej perióde.
 • Ženy po menopauze (postmenopauza) majú zvýšené riziko porúch srdcovocievneho systému aťažkosti skosťami.

Otázky a odpovede (FAQ)

Čo je PMS?

Kontinuálne hormonálne výkyvy (zvlášť estrogénov a progesterónov) počas menštruačného cyklu vedú k stavu, ktorý je označovaný ako premenštruačný syndróm (PMS).

Prečo tento produkt obsahuje sójové izoflavóny?

Sójové bobule obsahujú izoflavóny, účinné fytoestrogény. Dva z najdôležitejších izoflavónov, ktoré sú obsiahnuté v sójových bobuliach sú genistein a daidzein. Genistein je s početnými klinickými štúdiami, ktoré dokladajú zdravotné výhody pre ženy, najčastejšie skúmaným fytoestrogénom, ktorý je v súčasnosti možné dostať na trhu.

Ako je genistein štandardizovaný v Estere?

Izoflavóny sú obsiahnuté v prírodných sójových produktoch. Podiel izoflavónov v sójových produktoch sa ale mení v závislosti od postupu pri zbere, produkcii a príprave. Pharmanex preto ponúka exkluzívny na 64 % štandardizovaný izoflavónový extrakt so 40 % podielom genisteinu. Môžete preto užívať v rámci vašej dennej výživy nezmenené množstvá fytoestrogénov. Sójové výrobky, ktoré sú v tomto čase ponúkané na trhu, sú štandardizované len na 40 % podiel izoflavónov alebo menej. Extrakty s podielom vyšším ako 64 % nie sú len zriedkavé, ale môžu okrem toho tiež touto vysokou koncentráciou genisteinu obmedzovať prirodzený pomer izoflavónov.

Vedecké štúdie

 1. Setchell KDR, Lydeking-Olsen E. Dietary phytoestrogens and their effect on bone: evidence from in vitro and in vivo, human observational, and dietary intervention studies. Am J Clin Nutr 2003; 78 (suppl):593s-609s.

 2. CotterAC, Cashman KD . Genistein appears to prevent early postmenopausal bone loss as effectively as hormone replacement therapy. Nutr Rev 2004; 61(10):346-51.

 3. Atkinson C. Compston JE, Day NE, Dowsett M, Bingham SA. The effects of phytoestrogen isoflavones on bone density in women: a double-blind, randomized, placebo- controlled trial. Am J Clin Nutr 2004;79(2):326-33.

 4. Michnovicz JJ, Adlercreutz H, Bradlow HL. Changes in levels of urinary estrogen metabolites after oral indole-3-carbinol treatment in humans. J Natl Cancer Inst 1997;89(1):718-723.

 5. Morabito N, Crisafully A, et al. Effects of Genistein and Hormone Replacement Therapy on bone loss in early postmenopausal women: a randomized, double-blind, placebo-controlled study. J Bone Min Res 2002;17;1904-1912.

množstvo na jednu gélovú kapsulu

% odporúčanej dennej potreby

Vitamín B6

(Pyridoxínhydrochlorid)

10 mg

500%

Olej zo semien boráka lekárskeho

500 mg

*

Olej z pupalky

700 mg

*

Indol-3-karbinol

50 mg

*

Extrakt z granátového jablka (55:1)

najmenej 2, 5 % ellegic acid

40 mg

*

Ellegic acid

30 mg

*

Genistein

(z 64 % extraktu sójových izoflavónov)

10 mg

*

* odporúčaná hodnota na pokrytie dennej potreby nebola ešte stanovená

Ďalšie účinné látky: želatína, maltodextrín, magnéziumstearát, oxid kremičitý.

Odporučené užívanie

Užívajte denne dve (2) gélové kapsule prednostne vždy jednu (1) ráno a večer spolu s jedlom. Skladujte v chlade a suchu.

Upozornenie:

Uchovávajte na mieste nedostupnom pre deti. Ženy, ktoré sú tehotné, dojčia alebo užívajú lieky, by sa mali pred užívaním produktu poradiť s lekárom.

 

 

Pridaj komentár