Estera Maintenance Formula

EsteraTM Maintenance Formula pre ženy obsahuje patentovanú kombináciu z fytoestrogénov. Jedná sa pritom o látky, ktoré sú extrahované z rastlín, viažu sa na receptory estrogénov a majú mierne, estrogénom podobné účinky. Fytoestrogény by mali včas patriť do výživy ženy kvôli celoživotným výhodám. EsteraTM Maintenance obsahuje okrem toho lignany z ľanových semien v práškovej forme a indol-3-karbinol (I3C), látky, ktoré spolu s pečeňou podporujú zdravý pomer estrogénov a produktov látkovej výmeny. EsteraTM Maintenance podporuje zdravý srdcovocievny systém, zdravé kosti, kognitívne funkcie a pomáha udržiavať normálne profily lipidov.

Koncept

Normálne hormonálne výkyvy: Hormóny zohrávajú úlohu takmer pri všetkých telesných funkciách. Ovplyvňujú rozmnožovací proces, to, ako rýchlo bije naše srdce, ako rýchlo starne naša pleť, ako veľa si zapamätáme, ako koncentrovane vieme myslieť a koľko veľa energie máme. Ovplyvňujú rast našich kostí a svalov, to, kde naše telo ukladá tuk, intenzitu a druh našich emócií. Je dôležité, aby ženy po menopauze pochopili, aký vplyv majú normálne hormonálne zmeny na kvalitu ich života. Ak žena dosiahne postmenopauzu, prudko poklesne produkcia estrogénov a progesterónov. Je dokázané, že vyvážená strava a telesná aktivita môžu pozitívne ovplyvniť hormonálne zdravie a nesprávna výživa a spôsob života s malým množstvom pohybu môžu viesť k výraznému zosilneniu niektorých symptómov a zdravotných problémov v tomto úseku života. Po menopause sú ohrozené zvlášť kosti a srdce, pretože stále viac dochádza k poklesu chrániacich estrogénov.

Hormonálne metabolity: Pečeň je zodpovedná za bezpečnú premenu a vylučovanie chemických látok v našom tele. Počas normálnej hormonálnej látkovej výmeny v našom tele dochádza k určitému pomeru medzi dvoma produktami látkovej výmeny (metabolitmi) 2-hydroxyestrónom a 16-alphahydroxyestrónom. Pomer týchto produktov látkovej výmeny produkovaných pečeňou je u každej ženy iný. Je dôležité, aby výživa a spôsob života žien boli upravené tak, aby pečeň produkovala viac zdravý metabolit 2-hydroxyestrón a menej neželaný metabolit 16-alphahydroxyestrón. Ak ženy kladú dôraz na zdravú výživu už v mladom veku, môžu z toho profitovať po celý život.

Symptómy po menopause:

Poruchy koncentrácie, suchosť pošvovej sliznice, časté močenie, spavosť, znížené libido, rovnako aj znížená schopnosť pamäte a koncentrácie sú niektoré z rozšírených symptómov, ktorými ženy po menopause trpia.

Výhody

 • EsteraTM Maintenance obsahuje fytoestrogény – z rastlín extrahované zlúčeniny, ktoré sa viažu na receptory estrogénov a majú mierne, estrogénom podobné účinky. Tieto účinné fytoestrogény by sa mali stať včas súčasťou výživy ženy. Tým by sa mohli zmierniť symptómy postmenopauzy, chrániť zdravá štruktúra kostí a normálne profily lipidov a podporovať dlhodobo všeobecná zdravotná pohoda.
 • Kombinácia lignanov z ľanových semien v práškovej forme a I-3-C ponúka antioxidačnú ochranu a podporuje súčastne zdravý pomer medzi estrogénmi a produktami látkovej výmeny.
 • EsteraTM Maintenance zmierňuje aj symptómy, ktoré po menopause vystupujú, ako suchosť pošvovej sliznice, nočné potenie, návaly horúčavy, znížené libido a znížená schopnosť pamäte a koncentrácie.

Čo robí produkt takým jedinečným?

 • EsteraTM Maintenance je prvým produktom vbrandži, ktorý ponúka patentovanú kombináciu zaregistrovaných účinných látok, ktoré prispievajú kzmierneniu troch podstatných zdravotných problémov žien po menopauze.
 • Hlavné účinné látky vprodukte EsteraTM Maintenance sú obsiahnuté vmnožstvách, ktoré sa vklinických testoch preukázali ako účinné asú optimálne vhodné pre ženy po menopauze.
 • EsteraTM Maintenance obsahuje izoflavóny, ztoho 64 % sójových izoflavónov sgenisteinom – jedným znajúčinnejších sójových extraktov na trhu, sprirodzeným pomerom izoflavónov sójovej bobule.
 • EsteraTM obsahuje extrakt zgranátového jablka. Tento dodáva doplňujúce fytoestrogény, novoobjavené flavonoidy sjednou znajvyšších prirodzených ORAC – hodnôt.
 • Svojou patentovanou kombináciou zfytoestrogénov aenzýmových aktivátorov ponúka Estera vysokú koncentráciu fytoestrogénov, ktoré viazaním sa na receptory estrogénov vyvolávajú mierne, estrogénom podobné účinky amôžu byť jednoducho abezpečne prijaté organizmom. Ktejto kombinácii patria aj prášok zľanových semien aI3C, látky, ktoré podporujú aktivitu enzýmov vpečeni, pričom je podporovaný zdravý pomer medzi estrogénmi a produktami látkovej výmeny.
 • EsteraTM je produktová línia, ktorá bola vyvinutá ženami pre ženy.

Pre koho je produkt určený?

Tento produkt bol vyvinutý špeciálne pre ženy po menopauze.

Vedeli ste . . . ?

 • Obdobie prechodu kvlastnej menopauze je označované ako perimenopauza.
 • V tomto období môže menštruácia prichádzať vnepravidelných intervaloch aprejavujú sa prvé príznaky klimaktéria.
 • Perimenopauza začína zvyčajne približne dva až štyri roky pred posledným pravidelným krvácaním a končí asi rok po ňom.
 • Menopauza nastupuje po poslednej perióde.
 • Ženy po menopauze (postmenopauza) majú zvýšené riziko porúch srdcovocievneho systému aťažkosti skosťami.

Otázky a odpovede (FAQ)

Prečo tento produkt obsahuje sójové izoflavóny?

Sójové bobule obsahujú izoflavóny, účinné fytoestrogény. Dva z najdôležitejších izoflavónov, ktoré sú obsiahnuté v sójových bobuliach sú genistein a daidzein. Genistein je s početnými klinickými štúdiami, ktoré dokladajú zdravotné výhody pre ženy, najčastejšie skúmaným fytoestrogénom, ktorý je v súčasnosti možné dostať na trhu.

Ako je genistein štandardizovaný v Estere?

Izoflavóny sú obsiahnuté v prírodných sójových produktoch. Podiel izoflavónov v sójových produktoch sa ale mení v závislosti od postupu pri zbere, produkcii a príprave. Pharmanex preto ponúka exkluzívny na 64 % štandardizovaný izoflavónový extrakt so 40 % podielom genisteinu. Môžete preto užívať v rámci vašej dennej výživy nezmenené množstvá fytoestrogénov. Sójové výrobky, ktoré sú v tomto čase ponúkané na trhu, sú štandardizované len na 40 % podiel izoflavónov alebo menej. Extrakty s podielom vyšším ako 64 % nie sú len zriedkavé, ale môžu okrem toho tiež touto vysokou koncentráciou genisteinu obmedzovať prirodzený pomer izoflavónov.

Vedecké štúdie

 1. Setchell KDR, Lydeking-Olsen E. Dietary phytoestrogens and their effect on bone: evidence from in vitro and in vivo, human observational, and dietary intervention studies. Am J Clin Nutr 2003; 78 (suppl):593s-609s.

 2. CotterAC, Cashman KD . Genistein appears to prevent early postmenopausal bone loss as effectively as hormone replacement therapy. Nutr Rev 2004; 61(10):346-51.

 3. Atkinson C. Compston JE, Day NE, Dowsett M, Bingham SA. The effects of phytoestrogen isoflavones on bone density in women: a double-blind, randomized, placebo-controlled trial. Am J Clin Nutr 2004;79(2):326-33.

 4. Michnovicz JJ, Adlercreutz H, Bradlow HL. Changes in levels of urinary estrogen metabolites after oral indole-3-carbinol treatment in humans. J Natl Cancer Inst 1997;89(1):718-723.

 5. Morabito N, Crisafully A, et al. Effects of Genistein and Hormone Replacement Therapy on bone loss in early postmenopausal women: a randomized, double-blind, placebo-controlled study. J Bone Min Res 2002;17;1904-1912.

množstvo na jednu kapsulu

% odporúčanej dennej potreby*

Indol-3-karbinol

400 mg

*

Genistein

(z 64 % extraktu sójových izoflavónov)

45 mg

*

Lignany (z ľanových semien)

30 mg

*

Extrakt z granátového jablka (55:1)

najmenej 2, 5 % ellegic acid

40 mg

*

 

* odporúčaná hodnota na pokrytie dennej potreby nebola ešte stanovená

Ďalšie účinné látky: želatína, maltodextrín, magnéziumstearát, oxid kremičitý.

Odporučené užívanie

Užívajte denne dve (2) gélové kapsule prednostne vždy jednu (1) ráno a večer spolu s jedlom. Skladujte v chlade a suchu.

Upozornenie:

Uchovávajte na mieste nedostupnom pre deti. Ženy, ktoré sú tehotné, dojčia alebo užívajú lieky, by sa mali pred užívaním produktu poradiť s lekárom.

 

 

Pridaj komentár