Nová prevencia pred nádormi ?

Takýto názov mal článok, v ktorom MUDr. Peter Tichý, riaditeľ diagnostického centra MEDIGEN v Prahe, píše o novom objave. Týka sa to látky s názvom Indol-3-carbinol (ďalej I-3-C) , ktorú vedci skúmajú už niekoľko desaťročí a táto látka dokáže ochrániť pred niektorými vírusovými infekciami a vznikom nádorov, cýst a uzlín mäkkých tkanív.

Väčšina prípadov rakoviny mäkkých tkanív, je spojená s poruchou látkovej premeny ženských pohlavných hormónov – estrogénov. Podvyživené ženské telo (podvýživa vo vzťahu k vitálnym látkam) nemôže svoje estrogény zbaviť účinnosti vhodným spôsobom a miesto toho využije inú cestu premeny estrogénu – tzv.16 alfa – hydroxyláciu estradiolu. Pri tejto premene zostáva estrogénu dostatok účinnosti, aby mohol vyvolať premenu buniek prsnej žľazy a ďalších orgánov. Po rokoch sa tieto bunky môžu zmeniť na rakovinové bunky.

Správne vyživované ženské telo používa inú cestu látkovej premeny estogénu a to tzv.2 alfa- hydroxyláciu estradiolu. Tá mení estrogén na úplne neúčinné produkty a nikdy nevedie k vzniku rakoviny. K navodeniu premeny estrogénu na správnu metabolickú cestu, používa telo látku I-3-C.Táto látka sa vyskytuje v krížokvetných rastlinách, ako je brokolica.

I-3-C je látka, známa predovšetkým pre svoje hormón – modulujúce účinky. Štúdie ukázali, že táto látka pomáha regulovať metabolizmus estrogénov, testosterónu a androsterónu a preto je vhodným doplnkom na podporu liečby nádorových ochorení, závislých na hladine týchto hormónov (nádory prsníka, vaječníkov, maternice, prostaty, semeníkov, hrubého čreva a žalúdka)

I-3-C obnovuje a zvyšuje aktivitu tumorosupresorových génov p21 a blokuje rastové faktory, čím zabraňuje rastu prenádorových a nádorových buniek. Provokuje v bunkách ich vlastnú deštrukciu tak, že nádorové bunky podliehať naprogramovanej smrti (apoptóze).

I-3-C má tiež silné antioxidačné účinky. Účinok I-3-C je doplnený synergickým pôsobením látok, ktoré sú svojou hormón-modulujúcou aktivitou významné pri znižovaní rizika vzniku rakoviny prsníka, maternice a iných nádorov, ktorých vznik súvisí so zmenami hormonálnych hladín. Takými sú sójové izoflavonoidy.

Látka I-3-C bola postupne vedecky testovaná na zvieratách a ľuďoch. V USA, v západnej Európe a Rusku prípravky s obsahom I-3-C, užíva mnoho ľudí .Takmer každý týždeň sa objaví nová informácia alebo odborná štúdia, ktorá rozširuje použitie I-3-C pri prevencii a liečbe nádorov.

Na otázku "Ako dlho trvá, kým I-3-C začne pôsobiť?" – MUDr. Peter Tichý odpovedá:

Už po týždennom užívaní sú viditeľné zmeny v krvi, po mesiaci bývajú evidentné zmeny lekárskeho nálezu, kedy dochádza k obnoveniu hormonálnej rovnováhy v organizme, zvyšuje sa jeho imunita a pozitívnym spôsobom sú ovplyvnené ďalšie pochody v organizme. Denná dávka by mala byť aspoň 300 mg/deň. Pri vážnejších stavoch sa dávka zvyšuje.

A ako sa dávkuje pri prevencii?

Tam sa odporúča 200mg/deň aspoň po dobu 2 mesiacov. Ak už je predpoklad k nejakému nádorovému ochoreniu, ideálne je dávka 400mg/deň. Veľmi dôležité je dodržať pravidelnosť užívania, pretože prerušenie vedie k zníženiu účinku.

Ak pacient trpí onkologickým ochorením, papilomavírusovou infekciou, alebo má nádor, cystu, či myóm, môže I-3-C užívať, ako podporu predpísanej liečby, až pokiaľ nie je bez nálezu.

Na otázku "Aké máte skúsenosti s pacientmi, ktorí užívali I-3-C ?" MUDr. Peter Tichý odpovedá:

Práve dnes za mnou prišla pacientka, ktorá, možno to bude znieť ako klišé, hovorila, že sa cíti ako znovuzrodená, zvýšila sa jej výkonnosť. Prišla od svojho gynekológa, ktorý, nechcel veriť, že sa jej stav tak rýchlo, v priebehu troch mesiacov vrátil do normálu. Podotýkam, že takýchto pacientov poznám veľa a zhodujú sa v pocitoch.

 

Ďalšia otázka na MUDr, Petra Tichého je: "Nie je I-3-C len jeden zo zázračných všeliekov, akých je na trhu veľa?"

Nepovažujem ho za "všeliek", ani na nádory, ani na rakovinu. Klinické testy dokazujú, že po používaní I-3-C dochádza k pozastaveniu delenia nádorových buniek a ich postupnej samovoľnej likvidácii, pričom zdravé bunky ostanú nepoškodené. Je vhodný pre ženy v reprodukčnom veku, v menopauze, ako aj pre ženy, ktoré užívajú hormonálnu liečbu, dokáže obnoviť narušenú hormonálnu rovnováhu v organizme. Žiaden prípravok však nezaručí 100% spoľahlivosť. Ani pri užívaní vitamínov nemáte záruku, že neochoriete, ale určite priebeh choroby bude mať ľahší priebeh.

Prípravok, ktorý obsahuje I-3-C z brokolice, spolu so sójovými flavonoidmi, lignanmi z ľanových semien a extraktu granátového jablka, ponúka firma Pharmanex pod názvom ESTERA.

 

ESTERA BALANCE FORMULA – určená pre ženy v reprodukčnom veku .

ESTERA MAITENANCE FORMULA – určená pre ženy v menopauze.

Ďalšie informácie dostanete na telefónnych číslach : +421 905 802 750

+421 905 654 457

 

Spracovala MUDr. Gabriela Mitterpachová

Pridaj komentár