Chrípka a ako na ňu vyzrieť

Prenasleduje nás chrípka a my sa spoliehame na návštevu lekárov v ordinácii, kde nám väčšinou predpíšu antibiotiká, a to nezriedka opakovane..

Tieto nám pomôžu len dočasne a za pár týždňov máme problém späť.
Je to taký studený odchov, ktorý nám moc nepomáha a škodí hlavne deťom, pretože antibiotiká nám narušujú a likvidujú črevnú flóru a ničia imunitu. Taktiež podporujú vírusy, pre ktoré sú antibiotiká pochúťkou.
Pri tom v minulosti naše babičky liečili chrípku prírodne – vypotením. Vypil sa horúci čaj s acylpyrínom, človek zaliezol pod perinu, ktorá bola prehodená ešte teplou dekou a pacient sa potil. Zvýšila sa teplota, imunita začala pracovať na niekoľkonásobné obrátky. Telo sa pritom zbavilo rôznych škodlivín, ktoré ho zaťažovali. Naštartovaná imunita, vďaka zvýšenej teplote začala likvidovať vírusy a baktérie.
Keď sa ešte nezaťažujeme zbytočným jedlom, telo sa môže plne sústrediť na boj s chorobou.

Doporučený postup:

Namiesto paralenu použijeme tzv. horúcu vaňu. Súčasne vypijeme niekoľko šálok horúceho čaju uvareného z byliniek, podporujúcich potenie, ako kvet lipy, kvet čiernej bazy alebo kvet divizny. Paralen aj acylpyrín znižuje teplotu, mimo iných negatívnych účinkoch, čo pri tomto prírodnom spôsobe liečby vlastne nepotrebujeme.
Vo vani s čo najteplejšou vodou vydržíme 10 až 20 minút. Na čelo nám už pomaly začnú vystupovať kropaje potu.
Potom sa presunieme do pripravenej postele, kde sa dôkladne poprikrývame až po bradu, hlavu si tiež prikryjeme napr. froté uterákom. Za chvíľu sa telo začne potiť, my trpezlivo ležíme a nevystrčíme žiadnu ruku, žiadnu nohu, pri deťoch na to dávame pozor, aby bolo potenie dostatočne efektívne a neprerušilo sa. Po približne 2 hodinách vylezieme z postele, osprchujeme sa teplou vodou, dáme si suché pyžamo, vymeníme posteľnú bielizeň a vrátime sa späť do postele. Nič nejeme, pijeme len čaj s citrónom a medom. Na druhý deň je nám obyčajne oveľa lepšie.
Na druhý deň potenie zopakujeme, prípadne aj na tretí deň, ak sa ešte necítime zdraví. Maximálne po štyroch dňoch potenia by aj tá najsilnejšia chrípka mala kapitulovať a to bez akýchkoľvek liekov.
Takto si organizmus sám poradil s chorobou, telo sa vyčistilo vďaka poteniu a získali sme dobrý základ pre to, aby sa chrípka a viróza pekných pár rokov od nás držala čo najďalej. Získali sme späť prirodzenú imunitu. Nasledujúcich pár dní by sme sa mali stravovať len ľahko, surovým ovocím a zeleninovými šalátmi, celozrnnými obilninami a varenými strukovinami, prípadne zeleninovo strukovinovými polievkami. Neprejedáme sa.

Viktor.
17.3.2018

Pridaj komentár