Rakytníkový olej – Biomega – 7

Trápia Vás žalúdočné vredy, kožné problémy, ste po chemoterapii…?

Pani Prof. RNDr. Katarína Horáková, DrSc., profesorka biológie nás upozornila na výnimočnú rastlinu, Rakytník rešetliakový, ktorý sa vo Fínsku stal rastlinou roka 2005, preto sme sa jopýtali:
V čom spočíva schopnosť Rakytníka rešetliakového riešiť problémy so žalúdočnými vredmi?

Výnimočne užitočnou zložkou rakytníkového oleja je v prírode sa veľmi zriedkavo vyskutujúca mononenasýtená mastná kyselina zo skupiny omega-7 – palmitoolejová kyselina. Jej množstvo v 100%-nom rakytníkovom oleji tvorí 32 až 43%. Ostatné známe prírodné oleje ju takmer vôbec neobsahujú. Prítomnosť tejto mastnej kyseliny v rakytníkovom oleji ako aj obsah ďalších bioaktívnych látok výrazne ovplyvňujú zdravie kože a mukóznej membrány (vnútorná vrstva dýchacieho, tráviaceho a urogenitálneho traktu). Mukóza tráviacej sústavy produkuje hlien, ktorým sa chráni pred agresívnymi vplyvmi, ako sú niektoré lieky, alkohol, kofeín, nikotín, tráviace šťavy, stres, mikroorganizmus Helicobacter pylori a pod.. Ak sú však tieto vplyvy príliš silné, naruší sa stena tráviacej trubice a vznikajú vredy. Neliečený vred spôsobuje množstvo komplikácií a môže sa zhubne zvrhnúť. Rakytníkový olej chráni, regeneruje a zrýchľuje obnovu mukóznej vrstvy. To znamená, že pôsobí nielen preventívne ale dokonca sa úspešne používa aj pri liečbe vredových ochorení tráviaceho traktu (najmä žalúdka a dvanástorníka) a infekcií urogenitálneho systému.

Spomínali ste, že má vplyv aj na našu kožu…

Stresory životného prostredia (slnečné žiarenie, znečistenie), nezdravá strava a rovnako prirodzený proces starnutia vplývajú na tkanivá kože a napádajú ich. Omega-7 mastné kyseliny sú zdrojom výživy pre membrány, chránia ich, dopĺňajú, zmäkčujú a obnovujú. Kyselina palmitoolejová je zložkou kožného tuku (predovšetkým mladého, vekom sa jej obsah znižuje) a okrem regeneračného či omladzujúceho efektu má aj vysokú antioxidačnú účinnosť,

protizápalové a antimikrobiálne vlastnosti. Navyše má pozitívny vplyv na pokožku nielen pri lokálnom použití, ale aj keď ju podávame orálne. Jej užívanie je teda veľmi vhodné pri rôznych ochoreniach kože, napr. lupienky alebo atopickej dermatitídy. Kto atopický ekzém má, vie, že jeho prejavy sú veľmi nepríjemné a ich potlačenie často zložité. Rakytníkový olej má veľmi priaznivý účinok na priebeh tohto ochorenia a zmiernenie jeho symptómov. Opodstatnenie tradičného použitia rakytníkového oleja na liečenie rôznych kožných chorôb sa potvrdilo v moderných klinických štúdiách uskutočnených v druhej polovici 20. storočia. Nemocnice v Rusku a Číne úspešne používajú rakytníkový olej na zotavenie poranenej kože, na liečbu preležanín, popálenín, ekzémov a poškodení po radiačnom žiarení. Rakytník veľmi pomohol obyvateľom Černobyľu po havárii atómového reaktora v roku 1986.

Ako pomáha pri liečbe rakoviny?

Fajčenie, pitie alkoholu, účinky znečisteného životného prostredia, UV žiarenie, stres, ale aj normálna látková premena

podnecujú tvorbu voľných radikálov. Sú to jednoduché zlúčeniny kyslíka, v ktorých neškodné kyslíkové molekuly nadobúdajú jeden elektrón navyše. Tým sa premieňajú na voľné radikály, ktoré agresívne útočia na všetky okolité molekuly v bunke. Nimi napadnuté molekuly sa oxidujú, štrukturálne sa poškodzujú, ba dokonca sa premenia na látky pre organizmus toxické, čo môže viesť až k vzniku rakoviny. Rakytníkový olej obsahuje veľmi účinný koktail antioxidantov. Preto je jeho užívanie vhodné nielen pri prevencii, ale aj ako podporný prostriedok počas liečby rakoviny. Veľký boom v súčasnosti zaznamenáva v USA, kde sú prvé pozitívne výsledky pri liečbe rakoviny krčka maternice. Jeho užívanie je vhodné počas aj po chemoterapii a rádioterapii, pretože pomáha zmierniť niektoré ich nepriaznivé dôsledky. Vedľajšie účinky chemoterapie sú spôsobené tým, že chemoterapeutiká môžu napadnúť okrem nádorových buniek aj niektoré zdravé bunky a proces ich delenia. Najčastejšie sú postihnuté krvné bunky, vlasové folikuly, reprodukčné bunky a bunky tráviaceho traktu. Rakytníkový olej pomáha pri rekonvalescencii po chemoterapii, u pacientov podrobujúcich sa chemoterapii tým, že zvyšuje imunitu, úspešne regeneruje hematologické zmeny a prináša rýchlejšiu regeneráciu zdravých buniek po vysokých dávkach pri chemoterapii alebo ožarovaní.

V čom sa skrýva liečivá sila rakytníkového oleja?

Plody rakytníka majú jedinečné zloženie

– chemické analýzy potvrdili, že sú najlepším doteraz známym prirodzeným zdrojom viac ako 190 látok. Okrem už spomínanej mastnej kyseliny omega-7 obsahujú 10 rôznych vitamínov, 18 aminokyselín, 24 minerálov a stopových prvkov. Majú obdivuhodne vysoký obsah esenciálnych mastných kyselín (omega 3, 6 a 9) a fytosterolov. Sú neprekonateľným prírodným zdrojom vitamínov C, E a niekoľkých ďalších tokoferolov, beta-karoténu a okolo 40 ďalších karotenoidov, či flavonoidov, organických kyselín, fytoncídov a trieslovín. V plodoch sa nachádzajú všetky vitamíny B, pričom u niektorých biotopov je obsah vitamínu B12 (vďaka činnosti špeciálnych symbiotických baktérií) rovnaký ako v pečeni!

Spoločnosť Finclub prináša na trh nový produkt: Biomega – 7

Ide o 100%-ný, za studena lisovaný olej z celého plodu Rakytníka rešetliakového výnimočnej kvality vyrobený vo Fínsku.

Produkt nenájdete v lekárňach! Viac informácií o produkte a predajných miestach na kontaktoch:

Finclub Slovakia, spol. s r.o.

Na Priekope 114/53

010 01 Žilina

Tel./fax: 041/5626 161

Bezplatná infolinka: 0800 113 114

finclub@finclub.sk

www.finclub.sk

Pridaj komentár