Candimin

 Vedeli ste, že oregáno pôsobí proti plesniam, ale je to aj silné antibiotikum? Pomocou oregána sa môžeme zbaviť plesní na našej pokožke, ktoré sme dostali na kúpalisku, plesní vo vnútri nášho organizmu, ktoré nám spôsobujú tráviace problémy, ale aj účinne podporiť náš imunitný systém a bojovať proti baktériám.

Candida albicans je parazitická kvasinka, osídľuje 10-15% črevnej mikroflóry. Žije v rovnováhe s ostatnými baktériami (napr. acidophilus a bifidobaktérie) a kvasinkami v ľudskom organizmu. Za určitých podmienok sa však množí, oslabuje imunitný systém, spôsobuje infekciu (kandidózu) a môže cestovať krvným obehom do mnohých orgánov v tele.
Kedy sa môže kandida premnožiť?

Pri každom oslabení imunitného systému, ktorého príčinou môže byť napr.

 • užívanie antibiotík, steroidných hormónov proti alergiám (kortizón) alebo anabolických steroidov v jedle, liekoch, obzvlášť v antikoncepčných pilulkách
 • stres, nesprávna výživa (príjem nadmerného množstva cukrov)
 • liečenie rakoviny ožarovaním alebo chemoterapiou
 • zdedené alebo získané poškodenie imunitného systému
 • cukrovka (príliš veľa cukru v krvi)
 • nadmiera alkoholu, liekov alebo drog
 • nakazenie novorodenca pri pôrode od matky (ak je genitálna oblasť matky nakazená infekciou).

  PRÍZNAKY KVASINKOVEJ INFEKCIE
  Nechty
  – kvasinky sa usadzujú za nechty na nohách i na rukách, tvoria biele až nažltlé škvrny, necht sa pomaly uvoľňuje z lôžka a zafarbuje sa.
  Koža – obťažujúce svrbenie, biely povrch kože so šupinkami, tvorba malých pľuzgierov. Niektoré formy akné môžu mať súvislosť s premnožením kvasiniek v organizme.

Tráviace orgány – grganie, nadúvanie s bolestivými kolikami po sladkých jedlách (kvasinky v čreve vyrábajú plyny), vyklenutie brucha, bránica je tlačená smerom nahor, čo negatívne ovplyvňuje ľudí s poškodením srdca alebo pľúc iným ochorením, vyklenutie bránice má za následok dychovú nedostatočnosť a výrazne zníženú toleranciu záťaže.
Kvasinky v oblasti konečníka – úporné svrbenie, možnosť vzniku mokvavého, zle sa hojaceho ekzému vplyvom poškodenia kože škrabaním.

Uši – svrbenie, bolesti, zápaly
Pohlavné orgány – u žien biely výtok s intenzívnym svrbením, u mužov dochádza k výtoku a svrbeniu neskôr v porovnaní so ženami, kvasinkové jedy môžu narušiť produkciu hormónov v tele (zníženie sexuálnej túžby), opakované zápaly maternice, vaginálne zápaly, zápaly močového mechúra a vaječníkov, možnosť porúch menštruácie a menštruačné kŕče.
Vlasy – padanie, tvorba lupín

Nedostatok minerálov a vitamínov spôsobený kvasinkami – vypadávanie vlasov, lámavosť nechtov, tvorba áft, chronické ekzémy, kazivosť zubov. Hubové jedy rovnako vyvolávajú bolesti hlavy, migrény, bolesti kĺbov a svalov.

Alergie, zápaly – následkom celkového oslabenia imunitného systému sa ľahšie presadí alergia, chronické zápaly. Asi 90% chorých na neurodermatitídu trpí súčasne kvasinkami v čreve, tiež astma bronchiale, lupienka (psoriasis) a reuma sú zhoršené alergie.
Psychické problémy – apatia, depresia, zlá pamäť, výkyvy nálad, únava.
Príznakom kvasinkovej infekcie je aj nadmerná chuť na sladké a alkohol, popr. neznášanlivosť alkoholu.
U malých detí sa kvasinky najčastejšie usadzujú v miestach pokrytých plienkami (ideálna klíma pre zárodky – teplo, vlhko), kde sa tvoria načervenalé, svrbiace pľuzgieriky. Pri prebaľovaní sa dieťa dotýka svrbiacich partií a ak bezprostredne potom strčí prstíky do úst, je pripravená nákaza tráviaceho traktu. Kvasinky najskôr napadajú ústa, tvoria sa svetlo biele bodky na sliznici alebo nápadné biele vyvýšeniny sliznice na okrajoch jazyka (soor), so slinami sa dostávajú do žalúdka a čreva.

V prípade nepokoja malých detí, kedy nedokážu chvíľu pokojne sedieť, neustále sa posúvajú po stoličke sem a tam, obzvlášť po návšteve bazénu alebo po liečbe antibiotikami je potrebné myslieť na kvasinkové ochorenie genitálií. Kvasinky môžu u detí napadnúť rovnako tráviaci trakt a kožu, kedy to má podobné príznaky ako u dospelých

Ak ste sa našli v niektorých z týchto príznakov (nemusia to byť vždy všetky príznaky súčastne), je veľká pravdepodobnosť, že vaše telo je napadnuté kvasinkami, s ktorými sa počas života stretne až 80% populácie. Liečenie týchto neduhov je samozrejme možné chemickými liekmi, ktoré však opäť majú rôzne vedľajšie účinky, preto na trh prichádza jedinečný produkt – oregánový olej Candimin, ktorý je čisto prírodný a nemá vedľajšie účinky.

Oregáno bolo oddávna považované za vynikajúcu liečivú rastlinu. Hippokrates ju pokladal za prostriedok na posilnenie nervov a odporúčal pri pľúcnych chorobách. Botanické príručky píšu, že oregáno pomáha pri neurózach, má protikŕčové účinky, zlepšuje trávenie, pôsobí protihnačkovo. Často je popisovaný protizápalový efekt – na kožu a sliznice, ako aj na dýchacie cesty, ale aj kĺby a zuby. Moderné populárne zdroje uvádzajú vplyv na akné, alergie, astmu, kvasinky a plesne, zápchu, tráviace problémy, bodnutie hmyzom, bronchitídu, afty, nachladnutie a chrípku, choroby ďasien, bolesti hlavy, postihnutie parazitmi, zápaly pľúc, psoriázu, plesne nechtov či bradavice.

Silné prírodné antibiotikum
Základnou účinnou látkou v oregánovom oleji je carvacrol. Táto látka je preukázateľne veľmi silným prírodným antibiotikom, pôsobiacim aj na bakteriálne kmene, ktoré sú ináč odolné voči klasickým syntetickým antibiotikám. Okrem toho pôsobí ako silná látka proti plesniam – ako kožným, tak proti plesniam v potravinách, ktoré spôsobujú tráviace problémy. Carvacrol je zároveň jedným z najsilnejších antioxidantov. V experimentoch bol preukázaný aj určitý efekt proti rakovine a leukémii. Zverejnený bol aj dôkaz účinku proti trombóze. Olej z oregána má preukázateľný účinok na potlačenie mikróba Helicobacter pylori, ktorý sa podieľa na rozvoji žalúdočných vredov. Praktickým využitím uvedených poznatkov je preparát Candimin. Tento produkt obsahuje olej z oregána a za studena lisovaný olivový olej ako nosnú substanciu. Podiel účinnej látky carvacrolu v preparáte je 70-80%.

Dávkovanie

Pre vnútorné použitie: 2 kvapky Candiminu 2x denne, nakvapkať do malého množstva vody alebo jogurtu. Pre vonkajšie použitie: 2 kvapky preparátu zmiešané so šampónom, sprchovým gélom či tekutým mliekom, prípadne 1 kvapku lokálne vmasírovať do kože v mieste postihnutia.

 

Produkt nenájdete v lekárňach! Viac informácií o produkte a predajných miestach na kontaktoch:

Finclub Slovakia, spol. s r.o.

Na Priekope 114/53

010 01 Žilina

Tel./fax: 041/5626 161

Bezplatná infolinka: 0800 113 114

finclub@finclub.sk

www.finclub.sk

 

6 komentárov k “Candimin”

 1. Veľmi pekný a obsažný článok o candide.
  Podľa mňa však Finklub má chybu v udávaní množstva carvacrolu v preparáte Candimin. Preparát obsahuje 70% panenského olivového oleja a 30% oregánového oleja, z toho vychádza, že keby oregánový olej obsahoval až 100% carvacrolu, tak ho v preparáte nemôže byť viac ako 30% (ich údaj 70 – 80%, asi myslia v oregánovom olejiá), olivový olej zrejme žiadny carvacrol neobsahuje.

  1. toto je vymyvanie mozgov ako vysite, s tymto sa stretnete pri vela vyrobkoch z kategorie vyzivovych doplnkov. Treba si na to davat pozor, lebo biznis je biznis. :o)

 2. ak uz ste zaregistrovany pouzivatel nie je to problem, ked vojdete do polozky moje konto otvorite si zalozku upravit, celkom dole je vyber temy pre zobrazenie, tam si vyberte temu eutrofiaright a ta Vam bude zobrazovat len jeden navigacny stlpec vpravo a sirku stranky 800 (napr. rozlisenie 800×600)

 3. Dobry den, volam sa Dana, a o kvapkach candemin som citala na vasej webovej stranke. Chcem sa opytat ci su volne predajne a ak ano ci by sa dali objednat aj cez internet, lebo som v Irsku tak ci by sa pripadne dali aj poslat. Dakujem pekne

Pridaj komentár