Naklíčené zrná pri Ezechielovom chlebe

pozrel som sa na stránku www.dadamo.com , kde som nenašiel recept na ezechielov chlieb, ale bol uvádzaný pri iných receptoch ako ingrediencia. Kalifornská firma Food For Life, tento chlieb robí a plne odpovedá krvnej skupine 0, pretože všetkých 6 zložiek je najprv naklíčených, tak ako je bežné pri esenejskom chlebe, ktorý sa skladá len z naklíčenej pšenice, ktorá by bola inak nevhodná pre nulku.

Ezekiel 4:9 „Vezmi si pšenicu, jačmeň, bôby (môže mať význam aj fazuľa), šošovicu, proso a špaldu a nasyp to do jednej nádoby a urob z toho chlieb“.
Menovaná firma zistila, že využiteľnosť bielkovín ich chleba je 84,3%, čo však nie je žiadny zázrak, ak sa kombinujú strukoviny a obilniny v správnom pomere a ani nemusia byť naklíčené. Z tohoto dôvodu sa v Raskúsku už dávno predáva v niektorých Reformhausoch tzv. chlieb života, (das Brot des Lebens), ktorý ako hlavné komponenty má obiloviny a strukoviny. Keď takýto chlieb doplníme nejakou zeleninou máme plnohodnotné jedlo, ku ktorému už nič iné nepotrebujeme. A práve uvedený recept od fefeho, tomuto chlebu plne zodpovedá. Nie však celkom pre krvnú skupinu 0, i keď bola pšenica vylúčená.
Keď všetky zložky uvedené v Ezekiel 4:9 naklíčime, aby sme z nich vytvorili skutočne plnohodnotné cesto, najlepšie sa mi osvedčil odšťavovač „Green Star“, ktorý to bravúrne zvláda, keď použijeme homogenizačnú, vložku, miesto sitka. Aj odšťavovač Champion mal s tým obrovské problémy. Tento chlieb by sa mal potom, len vo forme tenkej placky, sušiť v sušičke, aby si zachoval všetky enzýmy, ale môžeme ho tiež nakoniec piecť aj ako bochník v rúre pri teplote 180°C.
Je fakt, že iné firmy v Amerike pre tento chlieb používajú podobný recept ako fefe, iné však niečo naklíčujú, niečo nie, ale z materiálov od zakladateľa „Stravovania podľa krvných skupín“ Dr. Petra J. D´Adama vyplýva, že tak ako esenejský chlieb, musí byť aj Ezekielov chlieb zhotovený z naklíčených zŕn, inak by nemohol byť v žiadnom prípade uvedený ako „prospešný pre krvnú skupinu 0“.

Pridaj komentár