Prosím o pomoc – ryžová kúra a protiplesňová kúra

Prosím, pomôžte mi!!! Potrebovala by som si vytlačiť celú tú ryžovú kúru, ako aj protiplesňovú kúru. Zároveň prosím o podrobný jedálny lístok pri protiplesňovej kúre. Ešte jedna otázočka. Urobí Colonix presne to isté v tele a s telom, ako ryžová kúra, alebo protiplesňová kúra? Je možné začať s ryžovou kúrou aj teraz v tomto ročnom obd.? A kedy presne? Prosím pomôžte mi, ako si môžem vytlačiť celý príspevok -celú ryžovú kúru aj s príspevkami a celú protiplesňovú kúru? Je možné piť kávu bez cukru a mlieka? Či aj vtedy je škodlivá a vytvára v organizme plesne? Prosím pomôžte mi s tým jedálnym listkom (raňajky, obed, večera) – pri protiplesňovej kúre. Resp. môžem sa z plesní vyliečiť aj bez protiples. kúry, stačí, keď budem robiť ryžovú? Alebo mám vyskúšať Colonix?

ĎAKUJEM ZA POMOC!!!!!!!

11 komentárov k “Prosím o pomoc – ryžová kúra a protiplesňová kúra”

 1. Katarína, ryžová kúra je zároveň aj ideálna protipliesňová kúra. Akurát v 3. fáze, keď pridávame strukoviny sa treba vyhnúť sójovým bôbom, ktoré sa pri protipliesňovej kúre nedoporučujú. Inak celá táto kúra spĺňa tie najnáročnejšie kritériá na protipliesňovú diétu. Bez takejto diéty sa žiaľ pliesní nemôžeme zbaviť, pretože ak im poskytneme vhodnú výživu, hlavne cukor, explozívne sa množia a nepomôžu žiadne protipliesňové preparáty. Zrnková káva narušuje metabolizmus, aj keď je bez cukru, a doporučuje sa nahradiť ajurvédskou kávou alebo špaldovou či inými náhradnými, ale chutnými kávami na bázi čakanky.
  Terajšie predvianočné obdobie je vhodné na ryžovú kúru. Najbližší vhodný termín na jej zahájenie je 1.11.2007 vo štvrtok, kedy je mesiac v poslednej štvrti.
  Pri ryžovej kúre je priložený tiež súbor vo Worde s celým textom RK, ktorý sa dá jdnoducho stiahnuť a vytlačiť. Takisto protipliesňová diéta uverejnená na tejto stránke sa dá skopírovať, uložiť do Wordu a vytlačiť. Čo sa týka všetkých komentárov RK, dali by sa skopírovať po častiach alebo by ti poradil najlepšie administrátor.
  S Colonixom nemám priamu skúsenosť, len s klistírom, ale sú to dobré prostriedky na vyčistenie, či už pred RK alebo aj počas nej.

 2. nedávno som našla na vašej stránke očistnú ryžovú kúru a hneď som sa rozhodla ju vyskúšať, aj keď musím priznať , že po prečítaní všetkých príspevkov z marca som mala dosť silné obavy , či to zvládnem. A dnes musím povedať , že sa to dá celkom v pohode, ak človek vie čo chce, tak sa k tomu aj dostane. Dnes mám piaty deň I. fázy , pokojne chrúmem suchú ryžu, cítim sa skvele a teším sa na zeleninku .
  Takže ďakujem za návod ako spraviť pre svoje zdravie ten správny krok.

 3. tak Ti Eva, držím palce. Aj v marci si niektorí „ryžujúci“ mysleli, že keď sa dostali do II. fáze, už majú všetko vyhraté, že to už pôjde samo. Potom sa zrazu celkom odmlčali. Mohli nám dať aspoň vedie, prečo sa tak stalo, pomohlo by to možno iným.
  Predpokladám, že nechrúpeš suchú, tvrdú, surovú, ryžu, ale myslela si tým len varenú celozrnnú ryžu v čistej vode, bez prídavku soli a tuku. Tak nech sa Ti splnia tvoje plány.

 4. Samozrejme že nechrúmem suchú ryžu, ale pripravenú presne podľa návodu :-))))) Teraz neviem či ma to zrovna povzbudilo, keď viem že to viacerý vzdali aj v II. fáze, asi veľmi nie :-)))) No veď uvidím… hádam to zvládnem. Možno si to len namýšlam , ale posledné dva -tri dni mám pocit, že mám čistejšiu hlavu, teda jasnejšie myslenie . Dokonca som na nič nezabudla, a to sa mi stávalo dosť často….Asi som si to len nahovorila, ale ako motivácia do ďaľších dní to rozhodne funguje. ( aj keď sa mi záčína snívať o pečenej kačke :-)))) Pekný deň ti želám, Eva

 5. čiernej ryže. Jedna nepravá, nazývaná tiež divoká ryža, ktorú pestujú indiáni v Kanade. Botanicky nie je príbuzná s normálnou ryžou a ide o semená jedného druhu vodnej trávy. Pestovanie a zber je pracný a preto je drahá. Túto ryžu ba sme si mohli len pridávať k normálnej ryži od II. fázy RK.
  Pravá čierna ryža, ktorá pochádza z Thajska a Japonska. Vo vnútri je zrnko biele, len vrchná šupka tejto ryže, ak je nebrúsená, je tmavá. Má byť veľmi výživná. Variť sa má vo veľkom, až 6násobnom množstve vody. Sám som ju ešte nemal možnosť vyskúšať. Vzhľadom k tomu, že sa varí až v 6násobnom množstve vody, by som ju v prvých fázach RK nedoporučoval. Ak by sa jednalo o nejaký druh, kde je pomer vody 1:2, tak by sa mohla použiť.
  Kde sa dá u nás táto ryža kúpiť?
  Čo sa týka komentárov k ryžovej kúre, bolo by dobré ich pridávať k Praxi RK – jaro 2008.

 6. Zdravím, chcem sa spýtať, či môžem robiť ryžovú kúru, keďže každý deň ráno nalačno užívam umelé hormóny štítnej žľazy, predpísané endokrinológom (mám zníženú funkciu a bolo mi povedané, že ich budem musieť užívať doživotne, a to mám len 25 rokov). Bude napriek tomu RK účinná? Ďakujem.

 7. Zdravím Lienka, myslím, že mohla by si robiť RK pri doterajšom užívaní hormónov. Horšie by to bolo, keby si chcela tieto hormóny počas RK vylúčiť alebo obmedziť. Niekedy je možné aj to, ale to by musel rozhodnúť len kompetentný endokrinológ, na základe priebežných testov, čo by bolo užitočné a možno aj nádejné. Ale poraď sa s ním pred začiatkom kúry o tom, že budeš mať znížený príjem potravy, ale plnohodnotnej, s obmedzením mnohých škodlivín, ktoré sa, žiaľ, v našej bežnej strave hojne nachádzajú. Možno by sa dala znížiť pokusne dávka hormónov od začiatku. V druhej fáze, potom používať aj morskú zeleninu, ako napr. morskú riasu chaluhu bublinatú!
  Prajem veľa zdravia a šťastia.

 8. Tak už som sa poradila s endokrinológom, kúru mi odobril, ale hormóny vylúčiť neodporúčal. Snáď by to nemal byť problém, keďže zatiaľ užívam najnižšiu predpisovú dávku 25mg denne. Chcem začať RK 20.4., kedy je nov a to zostupno-vzostupným spôsobom, pretože som dosť navyknutá na sladké. Momentálne som ale 3. deň chorá – včera bola ešte teplota, dnes už nie, nádcha pretrváva, cítim sa slabá. Tak neviem, či toho 20.4. môžem začať ak mi to dovtedy prejde, alebo pri oslabenom organizme mám trochu počkať. A ešte sa chcem spýtať na tlak – mávam ho pod normou, niekedy aj 90/50 a keďže RK ho ešte znižuje, nerada by som skolabovala, prosím poraďte. Ďakujem, prajem všetko dobré.

 9. Lienka, mnohí praktizujúci RK zistili, že RK je jeden z najlepších liekov na chrípku a prechladnutie. Hnedá ryža, ako sa ukázalo, má veľmi vysoký obsah betaglukánov, ktoré sú významné imunostimulátory, majú schopnosť mnohostranne podporovať imunitu. Ďalej, strukoviny sú jedným z hlavných zdrojov inozitol-fosfátu, ktorý má protirakovinné, antioxidačné, imunostimulačné a rôzne ďalšie pozitívne účinky ako: znižuje cholesterol a triglyceridy, má pozitívny účinok na priebeh cukrovky, bráni rozvoju poškodenia nervového systému.
  Spolu vytvárajú synergický efekt, ktorý je ďalej umocnený liečivými účinkami zeleniny, ktorá je zdrojom minerálov, vitamínov a účinných fytochemikálií.
  Preto ja RK pri trpezlivom a dlhodobom používaní taká účinná. Má tú najlepšiu kombináciu liečivých potravín, ktoré v 5. fáze môžeme doplniť ešte o ďalšie mocné zbrane, a to: orechy, semená a iné obiloviny. To všetko je významne posilnené aj tým, že počas kúry sú vylúčené potraviny, ktoré vyčerpávajú a oslabujú našu imunitu a to: mäso, mliečne výrobky, vajcia a biely cukor.
  Takže neodkladajte RK, ale ju použite. RK posilní vašu imunitu a vysporiada sa s chorobou.
  Čo sa týka nízkeho tlaku, tu je jediná pomoc – fyzická aktivita – cvičenie!

Pridaj komentár