Pravda o vode (Liečba vodou II)

V Japonsku je bežné piť vodu každé ráno a to hneď po prebudení sa. Vedecké výskumy dávno potvrdili blahodárny vplyv tohoto zvyku na zdravie a tvrdia, že voda je u Japoncov veľmi účinným liekom pre známe vážne ochorenia ako bolesti hlavy, migrény, srdcové ochorenia, tachykardia (zrýchlené srdce), epilepsiu, obezitu, bronchiálnu astmu, zápaly kĺbov (artritídy), tuberkulózu, meningitídu, ochorenia močových ciest (vrátane obličiek), zápchu, zrakové problémy, maternicu, nádory, menštruačné ťažkosti, zápaly horných a dolných dýchacích ciest, duševné ochorenia a iné.

Metóda liečby:
• Hneď po prebudení, pred umytím zubov, je potrebné vypiť 4 x 160 ml pohárov čistej (nebublinkovej!) vody.
• Po umytí zubov (poznámka č.1) nejesť a nepiť NIČ počas nasledujúcich 45 minút.
• Po 45 minútach je dobré sa naraňajkovať, jesť treba pomaly, aspoň 15 minút. (poznámka č 2.)
• Po raňajkách, obede a večeri (poznámka č 3) nejesť a nepiť nič počas nasledujúcich dvoch hodín. Po dvoch hodinách je potrebné hlavne doplniť zásoby vody (KAŽDÝ ČLOVEK, ZDRAVÝ I NEZDRAVÝ MUSÍ PIŤ ASPOŇ 2,5 – 3 LITRE ČISTEJ, NEBUBLINKOVEJ VODY DENNE!!! Úprimne si odpovedzte na otázku: „Koľko čistej vody vypijete denne???“).
• Starší a chorí ľudia, ktorí nemôžu vypiť 4 poháre vody naraz môžu na začiatku začať s menším množstvom vody a postupne zvyšovať na 4 poháre. Telo si postupne na vodu zvykne tak, ako si počas dlhodobého dehydrovania od vody odvyklo.

Táto liečba hydratáciou tela už pomohla mnohým trpiacim na rôzne ochorenia a záleží len na vás, či pomôže aj vám.

Upozornite na túto liečbu svojho lekára, ktorý vám samozrejme povie, aká je toto hlúposť a to len preto, aby vám mohol predpísať ďalší chemický liek alebo vitamín, ktorý bol často nasilu lekárovi predaný farmaceutickým dealerom.

Doba potrebná na liečbu a zlepšenie zdravotného stavu pri známych ochoreniach je nasledujúca:

– Vysoký krvný tlak – 30 dní

– Zápal a bolesti žalúdka – 10 dní. Pri vrede žalúdka sa odporúča piť 2 poháre vody každé dve hodiny. Takto istý lekár, bývalý študent Dr Fleminga, vyliečil viac ako 3000 pacientov so žalúdočným vredom!

– Cukrovka – 30 dní

– Zápcha – 10 dní

– Nádory – 180 dní (vylúčiť treba zároveň bravčové a hovädzie mäso, tučné mlieko a syry, cukor, vyprážané jedlá, bielu múku a ostatné nezdravé jedlá. Odporúča sa jesť veľa ovocia, zeleniny, strukovín, rýb, cesnaku, vitamínu C , marhuľových jadierok (10 jadierok 6 krát denne!!!), orechov a iné zdravé jedlá.

– Tuberkulóza – 90 dní

– Zápaly kĺbov – 60 dní. Počas prvého týždňa treba použiť túto metódu len počas prvých troch dní, potom prestať a na ďalší týždeň treba pokračovať v liečbe už normálne.

Táto liečebná metóda nemá žiadne známe vedľajšie účinky, avšak na začiatku budete močiť častejšie, ale to len pokiaľ sa doposiaľ dehydrované telo naučí zdržiavať v sebe vodu.

Bolo by prospešné, aby každý v tejto procedúre pokračoval aj po zmiznutí choroby. To samozrejme platí aj pre zdravých ľudí. Táto procedúra by mala byť bežným stravovacím návykom.

Ľudia v 20 storočí sa žiaľbohu odchýlili od pitia vody k používaniu rôznych druhov nápojov, čo je tragické, keďže NIČ z tohto nedokáže nahradiť vodu. Smutné je preto aj to, keď lekári, namiesto toho, aby povedali pacientovi, aby pil dostatok vody, kážu piť dostatok tekutín.

Pite čistú nebublinkovú vodu a ostanete zdravší a aktívny veľmi dlho!

9 komentárov k “Pravda o vode (Liečba vodou II)”

  1. velmi zaujimavy clanok … cele ma to zaujalo a chcela by som sa opytat: dnes rano ako som vstala som teda vypila 6 poharov vody (nebolo to 1,5 litra, asi trocha menej, ale viac som uz nemohla) .. a zostalo mi velmi chladno, ruky, nohy, oblast zaludka ..
   voda bola odstata od vcerajsieho vecera, mala izbovu teplotu … mala by sa pit vlaznejsia?

   mate aj prakticke skusenosti s touto terapiou?
   dakujem

   Ľubica

 1. áno, Číňania a čínska medicína odporúča ráno hneď po prebudení vypiť pohár teplej až horúcej vody, aby sa naštartovalo trávenie. Je to vlastne predchodca čaju. Takže primerane teplá voda Ťa zahreje a nevytvorí pocity chladu, ako píšeš. Sme rôzni, niekto má tepelnej energie nadostač, iný menej. Sám pijem určite 2,5 litra čistej prefiltrovanej vody denne, i keď priamo nedodržujem túto metódu, ale určite by bolo dobré ju skombinovať s ryžovou kúrou. Ďakujem za upozornenie.
  PS:kto by mal záujem o zobrazený japonský vodný systém PiMag Maxi, ocenený zlatou pečaťou kvality, dá sa zabezpečiť.

  1. ok, tak tu vodu rano primeranie ohrejem … napisem, ake som mala pocity potom

   ja teraz pocas RK tiez vypijem cez 2 litre vody, caj, ako si tusim aj ty niekde pisal, mi tiez nerobi velmi dobre .. ale skusim to spojit s tymto liecenim vodou a vtedy uz hned rano sa budem snazit vypit cez ten liter …
   Ľubica

   1. podavam info o dnesnom rane 🙂

    prve dva 3decove pohare som vypila teple, ale bohuzial, vacise mnozstvo teplej vody nie som schopna vypit. Dalsie dva som si doliala studenou vodou, aby to bolo vlazne … a viac som uz nezvladla .. bolo to 1.2 litra teda

    ale zima mi uz nebola 🙂

    Ľubica

    1. Neznásilňuj sa. Pi len koľko môžeš a zvládneš a Ti je píjemné. Nerob si obavy. Ja si vodu rozložím na celý deň a pijem keď mi chutí. A aj pitie dostatku vody je zvyk, tak ako aj nepiť alebo piť málo.
     Ale aj tak neviem prečo ráno piješ tak veľa, keď v tomto návode je písané 4 x 160ml = 640 ml a Ty si sa ale pokúšala vypiť viac ako 900 ml naraz.

     1. tak teraz som na pochybach .. v tom druhom clanku, resp. asi prvom 🙂 .. je uvedene hned v prvej vete:
      „Prekvapujúce ale pravdivé! 6 pohárov vody (1,5 l).“

      a dalej:
      Ako robiť túto terapiu?
      1. Zavčasu ráno, hneď ako vstanete z postele (dokonca bez toho, aby ste si umyli zuby) vypite 1,5 litra vody (5 – 6 pohárov).

      a prave toto mi utkvelo v pamati a aj som sa na to zamerala. 4 pohare by boli pre mna uplne v pohode. Preco je to uvedene s takym velkym rozdielom?

      Ľubica

      1. Ahoj Ľubica, no zem je veľká a názorov je veľa. Ty si pridala komentár k tomuto článku liečenia pitím vody, podľa Japoncov, ale si robila liečbu podľa iného článku od Inda Nirajan Kumar Šarmu. To ma pomýlilo.
       Rozdiel je zrejme preto, že v Indii je veľmi horúco, takže sa im žiada vypiť viacej vody a v Japonsku je teplota nižšia, podobná ako u nás, a tak pijú menej.

Pridaj komentár