Koloidné striebro – krátka informácia

Koloidné striebro je najsilnejšie prírodné antibiotikum, proti ktorému si patogénny nedokážu vytvoriť imunitu, na rozdiel od antibiotík vyrobených na báze substancií vylučovaných hubami a baktériami ako sú: penicilíny, aminoglykosidy, cefalosporíny, makrolidné antibiotiká, tetracyklíny a sulfonamidy. Tieto majú naviac aj nepríjemné vedľajšie účinky, teda rôzne poškodzujú organizmus. KS pôsobí nielen na baktérie, ale aj na vírusy, plesne a kvasinky. Zabíja tieto jednobunečné organizmy, pretože prerušuje ich vnútorný metabolizmus a neškodí našim tkanivovým bunkám, ktoré majú iný druh metabolizmu. Používa sa ako vnútorne tak aj zvonku a tiež ako nálev do telesných dutín (klystíry a  výplachy), na kloktanie, inhalovanie a dokonca  ako kvapky do očí či uší, keďže je netoxické a nedráždivé. Vhodné je tiež priamo do problematických rán.

Koloidné striebro sa nazýva aj druhou imunitou, pretože tým, že usmrcuje takmer všetky patogény, odbremeňuje a významne podporuje imunitu. Taktiež je vhodné pri jej znížení, počas chemoterapie, ožarovania a po operácii a pri HIV, kedy ju môže suplovať a predchádzať tak mnohým infekciám. Ďalej pôsobí ako účinný alkalizačný prostriedok. Pomáha organizovať bunky vytvárajúce nové tkanivá.

KS sa môže bez problémov používať spolu s inými liekmi. Tehotenstvo a kojenie tiež nie je kontraindikáciou. Môžu ho používať aj malé deti a dojčatá. Je vcelku šetrné k črevnej flóre.

Podľa firmy Natural-Imunogenetics inc., ktorá je najväčším výrobcom KS v Amerike a produkuje asi najkvalitnejšie KS, je z mnohých hľadísk najvhodnejšou koncentráciou 10 až 23 ppm (parts per milion, čo je 10 až 23 mg striebra/liter destilovanej vody). Najnovšie výskumy ukázali, že účinnosť striebra nezávisí od neutrálnych metalických častíc striebra, ale jedine od pozitívne nabitých iónov vyrobených elektrolytickou metódou.  Naviac deklarovanie vyššej koncentrácie výrobcami sa pri otestovaní v laboratóriu ukáže častokrát ako klamné, pretože limitom pri elektrolýze je 23 ppm. Oveľa dôležitejšou, ako koncentrácia, je čo najmenšia veľkosť častíc striebra, ktoré by mali byť do 10 nm (nanometrov), ich náboj, čistota a jeho čerstvosť. Len drobné častice dokážu prenikať do patogénov a čím sú menšie tým je ich oveľa viac pri danej koncentrácii ppm.

Farba je číra, ak ide o iónové koloidné striebro alebo jantárová ak prevažuje metalické koloidné striebro.

Bežne sa užíva vnútorne 2 krát denne po 20 ml, t.j. asi jedna polievková lyžica alebo malý štamperlík a to ráno nalačno aspoň ½ hod. pred jedlom a večer na prázdny žalúdok, najlepšie pred spaním, prípadne pred večerou. KS treba najprv asi jednu minútu držať v ústach pod jazykom, aby mohlo preniknúť cez ústnu sliznicu priamo do krvi. Avšak Uwe Reinelt odporúča užívať prvé 3 dni 2 ml KS 20 ppm na 1 kg váhy 2 krát denne a potom 1,5 ml/kg až do vyliečenia, čo platí aj pre deti a zvieratá.

Rýchla a účinná metóda ako dopraviť koloidné striebro do krvného obehu je cez pľúca/ dýchací systém pomocou (ultrazvukového) inhalátora. Je to zvlášť vhodné pri respiračných chorobách.

Pri boji s kvasinkami je zároveň potrebné dodržiavať protikvasinkovú diétu, pretože nevhodné potraviny, hlavne cukor, sladkosti a bila múka veľmi podporujú množenie kvasiniek a plesní. V opačnom prípade by to mohla byť, aj pri používaní koloidného striebra, nekonečná práca, i keď na druhej strane bude účinné na iné zdravotné problémy.

Najkratšia odporúčaná doba užívania, napr. pre zvýšenie imunity, je 3 týždne. Pri vážnejších problémoch (napr. limská borelióza a pod.) sa užíva oveľa dlhšie, aj rok.

Při candide a iných patogénoch sa môže objaviť tzv. Herxheimova reakcia, kedy pri odumieraní rôznych patogéhov vznikajú rozpadové toxíny, na ktorých nahromadenie telo reaguje prejavmi určitej nevoľnosti, bolesťami hlavy, únavou a malátnosťou. Ak je táto reakcia silná, treba len dočasne znížiť množstvo užívaného striebra a dať vylučovaniu čas na ich odstránenie. Pri silnejších reakciách sa môže aj na pár dní prerušiť užívanie. Inak je to ale dobrý znak, že koloidné striebro zaberá. Treba zároveň piť veľa dobrej čistej vody (aspoň 30 ml/kg váhy), aby sa toxíny z tela mohli vyplavovať!

Koloidné striebro skladujeme v tme, pri teplotách od 1 až do 30 °C.  Hlavne slnečné svetlo ho dokáže rýchlo znehodnotiť. Silné elektromagnetické žiarenie, od TV, mikrovlnky, počítača, mobilu a pod. mu tiež škodí, preto ho držme ďalej od týchto zdrojov žiarenia. Nie je vhodné ho ani držať v chladničke. KS sa znehodnocuje tiež slinami, ak ho popíjame priamo z fľašky.

Koloidné striebro 20 ppm ponúkame v objeme:

500 ml ……………………………10,- €  (vhodné na vnútorné užívania a na postrekovanie)

25 ml …………………………….. 2,50 €  (vhodné ako kvapky do očí uší, a na nehojace sa rany)

 

Pri posielaní na dobierku je balné a poštovné 5,50 €. Pri posielaní KS od 40,00 € je dobierka zdarma.

 

Viktor/N.N                                                                 Bratislava 20.4.2017

Pridaj komentár