Helicobacter pylori a koloidné striebro

Heicibactetr pylori je dosť častý zdravotný problém postihujúci žalúdok a dvanástorník. Jedná sa o špirálovitú baktériu, ktorá sa usídli na sliznici žalúdku a spôsobuje zápaly, čo môže viesť až k žalúdočným vredom a rakovine žalúdka. Mnohí pacienti vybrali odporúčanú trojkombináciu antibiotík, no častokrát sa k nejakému významnejšiemu výsledku nedopracovali, a stále pociťujú určitý diskomfort.

Medzi indikáciami pri koloidnom striebre sa pravidelne uvádza aj diagnóza helicobacter pylori. Sám som s použitím KS pri HP mal viaceré skúseností. Keďže posledná nebola celkom úspešná, možno aj kvôli krátkodobému uýžívaniu KS, vyhľadal som prvého „pacienta“, u ktorého som KS s úspechom na HP použil. Potvrdil mi, že mu to už do 20 dní zabralo a už niekoľko rokov je stále v poriadku. Taktiež niekoľko neskorších kontrolných testov bolo stále negatívnych. A práve u neho sme sa nespoliehali len na KS, ale použili aj ďalšie podporné prostriedky, ktoré tu chcem uviesť.

 

  • Koloidné striebro 20 ppm užíval ráno, na obed a večer v množstve asi po 30 ml, pol hodiny pred jedlom a večer pred spaním a zapil pohárom vody. Len na obed ho nezapíjal, a nechal ho pôsobiť v žalúdku v koncentrovanej forme. KS je dobré držať pred prehltnutím 1 – 2 minúty v ústach.
  • Okrem toho ráno a večer po jedle užíval vždy jednu kapsulku Swiss LAKTOBACILY 5 a na obed po jedle jednu probiotickú tabletu lactobacilus  reuteri Protectis od fy. BioGaia, ktorá je prospešná ako pre črevné sliznice, tak aj pre žalúdočnú sliznicu. Je odolná proti žalúdočnej kyseline, takže nepotrebuje enterický povlak a produkuje antimikrobiálnu látku reuterín, ktorý zabraňuje rastu škodlivých baktérií v tráviacom trakte a pri tom nepôsobí na ostatné baktérie prospešné pre organizmus. Taktiež pôsobí proti škodlivej baktérii HP. Oba druhy laktobacilov dostať bežne v lekárni.

Táto kombinácia koloidného striebra a prospešných laktobacilov sa ukázala účinná na boj s heicibactetrom pylori. Užíva sa to jeden mesiac a potom ešte tridsať dní tzv. udržiavacia dávku koloidného striebra 30 ml len večer pred spaním, už možno bez laktobacilov.

Treba tiež zdôrazniť, že laktobacily potrebujú pre svoj život a prosperovanie v tráviacom trakte (koniec tenkého čreva a hrubé črevo) vlákninu z ovocia, zeleniny a celozrnných obilnín a strukovín.  Keď im ju nedodávame v potrave, nedokážu sa tu udržať a postupne sa ich počet zmenšuje a zanikajú, na úkor neprospešných hnilobných baktérií a naša imunita sa tým taktiež stále oslabuje.

To znamená, že by sme nemali zabúdať na pravidelnú konzumáciu celozrnnej ryže, pohánky, pšena, ovsených vločiek, celozrnných kaší, jedál zo strukovín, zeleniny v rôznej forme a tiež ovocia, kde sa všade vláknina nachádza. Vláknina sa nenachádza v bielom chlebe a pečive, v mäse, mlieku, syroch, masle, ale ani v tofu a sójovom mlieku. Ovocie konzumujeme najlepšie ako samostatné jedlo, či predjedlo, ½ hodiny pred jedlom, aby nedochádzalo v tráviacom trakte ku kvasným procesom so škrobovinami a produkcii toxínov a alkoholu.

 

Bratislava 12.1.2016                                                             Viktor/N.N.

                                                                                           viktor.kisan@gmail.com

Pridaj komentár